Імпорт свинини падає, однак експорт усе ще менший

Імпорт свинини до України у січні – травні склав 1,4 тис. т на суму $3,7 млн. Це майже втричі менше за надходження відповідної м’ясної сировини за аналогічний період минулого року.

Про це говориться у повідомленні асоціації «Свинарі України».

«Помітно нижчі, ніж торік, внутрішні ціни на ринку свинини створили природний економічний бар’єр для надходження імпортної свинини. Так, хоча і в країнах ЄС ціни на свинину за січень – травень були на 5-6% нижчими, ніж за перші п’ять місяців 2023-го, двозначне зниження закупівельних цін на живець в Україні на тлі інших економічних і геополітичних викликів не сприяє активізації постачань із країн співдружності.

Натомість в останні два місяці естафету перейняла Канада, питома вага якої у географічній структурі надходження імпортної свинини склала майже 62%. Саме завдяки таким заокеанським надходженням обсяги імпорту в травні були на 75% вищими, ніж попереднього місяця», — прокоментували в АСУ.

Незважаючи на згадане пожвавлення, порівняно з квітнем імпортна активність залишається рекордно низькою, а ринок м’яса — орієнтованим на українського постачальника продукції. 

«Внутрішня пропозиція свинини задовольняє абсолютну більшість потреб м’ясопереробної галузі навіть за деякими позиціями, які до цього були популярні серед імпортерів. Так, м’ясопереробники відзначають, що запаси не тільки субпродуктів та жиру, а й м’яса, зокрема тримінгу зі свинини, більш ніж достатні, тож не потребують поповнення», — зазначають у галузевому об’єднанні.

Експорт свинини за п’ять місяців 2024-го склав 940,3 тис. т (переважно до ОАЕ) та приніс Україні $2,35 млн валютного виторгу.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *