Коли краще поливати город – вранці чи ввечері

Коли краще поливати город / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Кожен городник хоч раз, але замислювався: коли поливати город – зранку чи ближче до вечора? Робити це щодня, через день або кілька разів на тиждень? Усе залежить від погоди, клімату, а також того, що ви вирощуєте на своєму городі – давайте розбиратися, коли можна поливати город і як часто.

Коли поливати город

Поливати город можна як вранці, так і ввечері – головне, щоб ще або вже не було яскравого сонця, інакше рослини можуть отримати опіки.

Якщо орієнтуватися на погоду, то тут працює таке правило: прохолодна погода – поливаємо вранці, спекотна погода – ввечері.

При цьому стежте, щоб вечірній полив не перетворився на нічний: якщо ґрунт не просохне до настання темряви, то рослини можуть “підхопити” грибкові захворювання.

Як часто треба поливати город

Щоб розуміти, як часто поливати город, потрібно орієнтуватися на погоду і те, що у вас росте:

  • коли стоїть спека, поливайте частіше раза на день і більше, ніж у прохолодну погоду;
  • розсаду потрібно поливати щодня, а після того, як вона вкорениться – 2 рази на добу;
  • рослини в теплицях також потрібно поливати двічі на добу – вони швидше сохнуть, ніж у відкритому ґрунті.

Також, якщо у вас на ділянці піщаний ґрунт, то він втрачатиме вологу швидше, ніж глинистий.

Як поливати город після дощу? Якщо пройшов спокійний і довгий дощик – можна пропустити полив. Але після короткого дощу ґрунт може промокнути лише зверху, а сама волога не потрапить до коріння, в цьому випадку краще полити.

Читайте також:Ще можна встигнути: що посадити на городі до кінця травня Ще можна встигнути: що посадити на городі до кінця травняХрестоцвітна блішка на редисці та капусті: як її позбутися без хімії Хрестоцвітна блішка на редисці та капусті: як її позбутися без “хімії”Що робити з тюльпанами після цвітіння: зрізати чи залишити як є Що робити з тюльпанами після цвітіння: зрізати чи залишити як є

Звідси і головне правило поливу: краще поливати рідше, але більше, ніж часто, але потроху.

Перед поливом можна розпушувати землю, щоб до рослин надходив кисень, а після поливу її потрібно обов’язково засапувати – щоб не утворилася кірка на ґрунті і він не втрачав вологу.

Раніше ми розповідали, які рослини відганяють шкідників – посадіть їх на городі та в саду.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *