Що краще перегній чи біогумус – думка експертів

Потрібно знати, як правильно готувати добриво до внесення в ґрунт / колаж УНІАН з фото pixabay.com

Не всі городники і садівники-любителі чітко розуміють, у чому різниця між компостом і біогумусом, а також гноєм. Компост (інша назва перегній) виходить після того, як протягом кількох місяців перегниють перемішані разом і відлежані залишки землі, бур’янів та інших рослин.

Гноєм називають добриво, яке отримують завдяки змішуванню екскрементів сільськогосподарських тварин (наприклад, коней і корів) з їхньою підстилкою. А ось із біогумусом ситуація складніша – це органічні добрива, перероблені червоними каліфорнійськими дощовими черв’яками.

Що краще – перегній чи гумус, отриманий завдяки роботі черв’яків

Вважається, що в біогумусі, на відміну від перегною, немає насіння бур’янів, туди не потрапляють різні хворобливі організми. Крім того, ще один плюс – у нього не огидний запах.

У біогумусі є натуральні стимулятори росту – солі-гумати, а також макро- і мікроелементи. Таке добриво може бути в гранульованій і рідкій формах, а також є його суміші з ґрунтом.

Експерти зазначають, що рослини можуть засвоїти тільки ті органічні речовини, які здатні розчинитися у воді. Коли в теплій воді кілька днів настоюється гній чи перегній і виходить темна рідина – саме в ній і містяться водорозчинні органічні речовини.

Було проведено такий дослід – біогумус у сипучій формі спробували розчинити у воді, і рідина майже не змінила колір, а саме добриво не повністю розчинилося. У зв’язку з цим деякі експерти вважають, що хоч таке добриво і містить багато корисних речовин, але рослини їх не можуть засвоїти.

Ось що краще для городу перегній чи гній – як правильно використовувати підживлення

У весняний період городники радять застосовувати перегній – рослини можна садити в напіврозкладеній органіці. Водночас також не заборонено застосування гною, ось тільки один нюанс – його не можна використовувати без попереднього розведення з іншими інгредієнтами. Ще одне правило – він обов’язково має бути перепрілий – тобто до року перебувати в процесі перепрівання.

Влітку можна місцями використовувати компост, наприклад, присипати ним коріння рослин, якщо ґрунт вивітрився чи просів.

Таку суміш для удобрення можна зробити з гною:

  • 200 грамів гною, наприклад, коров’яку;
  • 10 літрів води;
  • 1 чайна ложка сульфату калію;
  • 1 чайна ложка суперфосфату;
  • 1 чайна ложка сечовини.

Таким може бути перше підживлення рослин. Під час другого до суміші, крім гною, можна додати ще нітрофоску й золу.

Читайте також:Напрочуд складна головоломка: треба знайти пелікана серед десятків туканів за 7 секунд Напрочуд складна головоломка: треба знайти пелікана серед десятків туканів за 7 секундДоктор їсть щодня один овоч: знижує ризик виникнення раку Доктор їсть щодня один овоч: знижує ризик виникнення раку

З перепрілої органіки теж можна зробити рідке добриво – для цього її потрібно залити теплою водою, а потім настояти протягом 3-4 днів. Отриманою темною рідиною можна підгодовувати рослини.

Раніше УНІАН з’ясував, що кефір для рослин дуже корисний. Зокрема, кисломолочну підгодівлю можна робити для огірків, помідорів і навіть півоній.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *