Чи варто вдаватися до зимової обрізки дерев

Чи можна обрізати плодові дерева взимку? У всіх довідниках рекомендується робити обрізку восени або навесні, але у цей час у саду настільки багато інших робіт, що до дерев руки зазвичай не доходять, інформує Ukr.Media.

Усе залежить від того, яка обрізка потрібна.

Якщо йдеться про видалення сухих, поламаних гілок або про пару невеликих гілок, то це можна робити у будь-який час року. У всіх інших випадках термін виконання обрізки визначається за обставинами.

У зимовий час дерево перебуває у стані відносного спокою, переміщення запасних поживних речовин до точок зростання у цей час є мінімальним. Тому під час обрізки ці речовини майже повністю зберігаються, а з початком вегетації рівномірно розподіляються по рослині (між іншими точками зростання й плодоношення). До того ж після обрізки кількість таких точок зменшиться, і забезпечення їх пластичними речовинами помітно покращиться. А це, відповідно, посилить ріст листя, пагонів і генеративних (плодоносних) органів. З цієї точки зору зимова обрізка є кращою.

Однак вона є прийнятною лише у південних районах, там, де немає сильних морозів. У середній смузі така обрізка небезпечна тим, що дерева можуть підмерзнути, особливо у місцях з великими зрізами. Тому молоді (у період формування крони) і плодоносні дерева з ослабленим зростанням рекомендується обрізати у період спокою рано навесні, за 3-4 тижні до початку вегетації, що буде активізувати у них процеси зростання.

Дорослі ж дерева, які добре зростають і рясно плодоносять, можна обрізати після початку вегетації, аж до кінця квітнення. Сильну обрізку крони і видалення великих гілок краще виконувати після початку вегетації. Реакція дерева на таку обрізку буде більш слабкою, сповільниться зростання гілок, з'явиться менше вовчків, а замість довгих вегетативних пагонів почнуть зростати короткі генеративні, на яких і утворюються плоди.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *