Чим підживити озимий часник у травні-червні, щоб він не пожовк

Для того, щоб озимий часник не жовтів і виріс з кулак, експерти рекомендують підживити його в травні, інформує Ukr.Media.

Навесні насамперед часник дуже потребує азоту. Він є будівельним матеріалом для надземної частини. Тільки від багатої сформованої зеленої маси варто чекати чудовий урожай часнику. Добре підійде для цього аміачна селітра. У ній азот знаходиться в легкозасвоюваній рослинами формі. Він дасть старт зростанню надземної частини й попередить від пожовтіння та всихання.

Далі добре буде підживити рослини часнику сульфатом магнію. Магній допомагає кращому засвоєнню фосфору з ґрунту. Саме він відповідає за вкорінення рослин. Підживлення з цих препаратів виглядає так: 1 столова ложка аміачної селітри, 1 столова ложка сульфату магнію і 10 літрів теплої води. Усі складові розводимо ретельно, щоб повністю розчинилися.

Друге підживлення проводиться в червні за допомогою зольного розчину. Зола багата на фосфор і калій. Фосфор потрібен для формування цибулин, а калій для розвитку коренів. Коріння обов'язково має бути добре сформованим для засвоєння з ґрунту поживних речовин у повному обсязі. Отже, для підживлення беремо склянку попелу і розводимо в 10 літрах води й проливаємо грядку з часником — на 1 метр квадратний 5 літрів розчину.

Обов'язковими прийомами по догляду за часником також є розпушування й обривання стріл.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *