Чому не можна проганяти сороку з городу: дізнаєтеся і здивуєтеся

З весни до осені сорока тріщить у лісах, парках, скверах. Цей птах став героєм багатьох казок, віршів, приказок, де йому відводиться роль базіки. За що ж дачники шанують його?

Крила в сороки короткі, заокруглені, хвіст довгий, майже на третину більший за крила. Здалеку цей стрункий птах здається чорно-білим, але при найближчому розгляді крила сороки зеленувато-сині, а хвіст темно-зелений, з металевим відливом. Таким же зеленуватим відливом прикрашені спина і голова. Сорока — дуже тямущий птах. Вона із задоволенням навідується на поля поласувати сходами культурних рослин. Діє ця білобока наодинці: крадеться по баштану, і поки сторож проганяє одного птаха, інші встигають поклювати проростки кавуна, інформує Ukr.Media.

У дикій природі довгохвостий полохливий птах оселяється серед дерев. У густих чагарниках він влаштовує гніздо невисоко від землі.

Іноді сорока облюбовує відкритий простір. Тут для гніздування вона використовує опори ліній електропередачі. Досить часто гніздиться в плодових садах, оселяючись на деревах груші.

Гніздо в сороки велике, зовні не надто акуратне, для його побудови птах використовує прутики, гілочки, шматочки дроту. У гніздах сороки орнітологи знаходили навіть металеві дужки від відер.

Житло птаха вкрите досить товстим шаром колючих гілочок, з одного боку передбачений вільний льоток. Усередині гніздо, як і належить, вистелене м'яким матеріалом.

Пташенят своїх (їх у гнізді зазвичай 5-8) турботливі сороки виховують з дивовижною турботою. Уважна матуся дуже обережно і безшумно наближається до свого "будиночка" і не залишає його, якщо там перебуває жовтороте потомство. Пташенята залишаються з батьками до пізньої осені.

Щодо інших птахів сороки нещадні — навесні вони розоряють гнізда, знищують пташенят. Ці пернаті розбійники завдають шкоди жайворонкам, перепелам, куріпкам. За такі набіги сороці частенько дістається від мисливців.

Разом з тим всеїдна сорока знищує чимало шкідливих комах, личинок, гусениць, слимаків і навіть мишей. Цей красивий і розумний птах приносить дачникові безсумнівну користь, тому не варто проганяти його з ділянки, навіть якщо він сів на гілочці, щоб поласувати ягідкою обліпихи або винограду.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *