Чому сохне розсада полуниці: основні причини загибелі саджанців

Полуницю (вона ж суниця садова) найпростіше розмножити вусами-відводками. Але багато городників експериментують з насінням. І дуже часто скаржаться на те, що розсада суниці сохне. Листя при цьому стає жовто-коричневим.

Будь-які зміни кольору листя будь-якої рослини (не тільки суниці) — вірна ознака того, що щось іде не так. Отже, в чому ж причина?
Існує кілька причин, через які розсада суниці сохне, а листя стає жовтим і коричневим, інформує Ukr.Media.

Коли рослина не розвивається, одна з перших ознак — руйнування хлорофілу. Це пігмент, який відповідає за зелений колір листя. Без достатньої ж кількості здорового зеленого листя розсада суниці в кінцевому підсумку загине, якщо не вжити заходів.

Неправильний полив — найпоширеніша причина потемніння листя суниці. Причому винуватцем може бути як надмірний, так і недостатній полив.

При перевірці розсади, яка на вашу думку сохне, обов'язково подивіться на нижню частину. Якщо там видно ознаки коричневої гнилі, значить, ви розсаду залили. Скоротіть полив і поставте контейнер або горщик біля настільного вентилятора для просушування. І надалі поливайте, коли підсохнуть верхні 3-4 см ґрунту.

Причиною пожовтіння листя може бути і дефіцит живлення. Особливо азоту, який сприяє процесу фотосинтезу. Нестача калію веде до побуріння листя по краях, а дефіцит фосфору викликає червонувато-фіолетовий відтінок листя.

Чималої шкоди розсаді полуниці завдає і павутинний кліщ, який може перебратися на неї з кімнатних рослин. Оскільки павутинні кліщі харчуються соком рослин, то листя також жовтіє і стає коричневим.

Нарешті, патогени, занесені із саморобним ґрунтом, також можуть знебарвлювати листя полуниці. Вертицильозне в'янення проявляється у вигляді жовтого або коричневого листя, в той час як патогени грибних захворювань, такі як сіра гниль і антракноз, викликають коричневі плями, які в кінцевому підсумку можуть поширитися і зробити весь лист коричневим. При сірій гнилі, ботритисі, після коричневих плям з'явиться грибниця димчасто-сірого кольору.

Оскільки з хворобами розсади суниці боротися дуже складно (навіть застосовуючи фунгіциди), то з самого початку краще вирощувати її в стерильному ґрунті.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *