“Для збереження великих бутонів та кращого розвитку цибулин”: Як доглядати за тюльпанами після цвітіння

Тюльпани цвітуть від одного до трьох тижнів (залежно від сорту, вони починають цвісти з березня до червня), після чого починають в'янути. Однак це не означає, що догляду вони більше не потребують, інформує Ukr.Media.

Для збереження великих бутонів, для кращого розвитку цибулин та збереження корисних речовин необхідно відрізати квітконоси після цвітіння.

Є кілька моментів, які варто враховувати:

  • Почекати, поки пелюстки висохнуть і легко відокремляться від стебла;
  • Помітити місцезнаходження цибулин у ґрунті, щоб потім було легше їх знайти;
  • Перед обрізанням інструмент обов'язково дезінфікувати та витерти сухою тканиною.

Якщо ви хочете додати квітучі тюльпани з клумби в букет, необхідно зламати стебла рослин, залишивши на них як мінімум два нижні листи. Це допоможе квітці відновити сили.

Чим підживлювати тюльпани після цвітіння і коли викопувати

Після цвітіння тюльпани потрібно поливати ще два тижні та підгодовувати фосфором та калієм у рівних пропорціях, а також використовувати мінеральні добрива з марганцем, цинком та бором. Не варто підживлювати їх гноєм, щоб уникнути гниття цибулин. Хлор також протипоказаний для тюльпанів.

Цибулини слід витягати з ґрунту наприкінці червня — на початку липня, коли дві третини листя стануть жовтіти. Раннє збирання може призвести до поганого посадкового матеріалу, а пізнє — до втрати цибулини.

Після вилучення цибулин із ґрунту необхідно провести перевірку на наявність цвілі, гнилі, фузаріозу та інших захворювань. Уражені цибулини слід утилізувати, а здорові просушити протягом двох-трьох днів під навісом, захищеним від прямого сонячного проміння.

Очищені від зайвого коріння та луски цибулини тюльпанів рекомендується витримати в рожевому розчині марганцівки не менше пів години перед закладкою на зберігання.

Цибулини слід зберігати у прохолодному сухому приміщенні з гарною вентиляцією, щоб вони добре зберігалися до осінньої висадки, яка також потребує особливої уваги.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *