Добірка гарних кімнатних рослин, які дуже легко вирощувати

Догляд за кімнатними рослинами — справа настільки тонка, що іноді вимагає великого обсягу часу, якого часто просто немає. Але при цьому хочеться, щоб домашні квіти виглядали охайними і ефектними. Чи можна поєднати одне з іншим?

Складний догляд — поняття досить широке. Хтось щодня відстежує стан домашніх вихованців і при цьому вважає, що не докладає особливих зусиль, а комусь елементарний регулярний полив і обприскування вже здаються складними. Якщо у питаннях розведення кімнатних рослин, ви не зовсім "чайник", але при цьому поки ще не створили у кожній кімнаті окрему оранжерею, то, мабуть, список нижчеперелічених квітів буде вам до смаку, інформує Ukr.Media.

Драцена і юка

Це дві різні рослини, що належать до одного сімейства — Спаржеві. Ми вважаємо за потрібне їх "з'єднати" через зовнішню схожість. Обидва кімнатних вихованця досить невибагливі. І хоча у середній смузі квітнуть вони вкрай рідко, для підтримання охайного зовнішнього вигляду їм потрібно не так вже й багато — регулярний полив, світле сонячне місце, підживлення й обробки проти шкідників за стандартною схемою. І, що важливо, обидві рослини можуть чудово зростати навіть у приміщеннях із сухим повітрям. Як драцену, так і юку з травня до вересня можна тримати на балконі.

Для того щоб ці та інші рослини зберігали здоровий і гарний зовнішній вигляд, рекомендується щовесни оновлювати верхній шар ґрунту у горщику, а також пересаджувати квіти раз на 2-3 роки залежно від швидкості їх зростання.

Монстера

Монстера добре відома шанувальникам великих кімнатних рослин. Мало того, що вона здатна витримати будь-яке освітлення (але краще почувається у напівзатінку), коливання температури і недолік поливу, вона ще й епіфіт. Це означає, що, якщо під час пересадки або розпушування ви випадково пошкодили підземне коріння, у неї залишиться повітряне, і завдяки йому рослина продовжить жити і квітнути. Єдина додаткова деталь, яка знадобиться вам через деякий час — опора для монстери. У іншому догляд за нею нічим не відрізняється від догляду за невибагливими рослинами.

Якщо ви хочете, щоб нове листя монстери було великим і на ньому утворювалися характерні прорізи, то найкраще місце для рослини — світле, без прямих сонячних променів.

Фікуси

Головне правило, якого необхідно дотримуватися під час догляду за кімнатним фікусом, — вибрати для нього постійне місце і горщик потрібного діаметра: рослина не полюбляє зміни свого розташування і частих пересадок. Надає перевагу розсіяному світлу і краще зростає за умови систематичного промивання листя теплою водою.

Як і усі південні рослини, полюбляє обприскування. Обробки та підживлення проводяться за традиційною схемою. У теплу пору року фікус із задоволенням проводить час на балконі або взагалі на вулиці, а ось взимку його краще оберігати від протягів (хоча наш особистий досвід показує, що доросла рослина нечутлива до мікропровітрювання і чудово існує на підвіконні, під яким знаходиться опалювальний прилад). За дотримання таких нехитрих умов фікус завжди радуватиме вас охайним і здоровим виглядом.

Деякі квітникарі помічають, що за квартирних умов фікус Бенджаміна має властивість восени скидати листя, замість якого пізніше зростає нове.

Заміокулькас

Цю рослину теж не назвеш примхливою. Дорослі екземпляри здатні прикрасити не лише підвіконня, але навіть найвіддаленіший кут кімнати. Заміокулькас надає перевагу світлому місцю, але без прямих променів сонця. Оскільки рослина є сукулентом, то вона краще переносить нечасті поливи, ніж їх надмірну кількість. Пересаджувати заміокулькас потрібно у міру розростання у більш об'ємний вазон. Можна також розмножувати рослину діленням.

Сукуленти — це рослини, здатні запасати воду у листі і стеблах. Початковими місцями проживання цих рослин були місця з посушливим кліматом.

Кодіеум строкатий

Ідеальний варіант для тих, хто хоче зробити свою кімнату яскравішою і контрастнішою. Кодіеум відмінно почувається на східному або західному вікні, стійкий до сонячного світла, хоча авторитетні джерела і рекомендують притіняти цю рослину у сильну спеку. Помірний полив, систематичне зволоження повітря і промивання листя, періодичні обробки і підживлення — набір дій той самий.

Більшість рослин у літній час підгодовують раз на два тижні і з такою ж періодичністю обробляють проти хвороб та шкідників. Ці два заходи слід чергувати, а от із поливом поєднати їх можна у разі, якщо підгодівля або обробка кореневі. У зимовий час обробку достатньо проводити раз на місяць, а ось підгодівлю здійснюють залежно від того, коли рослина вступає у період спокою: у цей час її не чіпають.

Амариліс і гіпеаструм

Попри те, що це дві різні рослини (але обидві входять до сімейства Амарилісові), виглядають вони майже однаково і доглядати за ними потрібно за однаковою схемою. А оскільки вони відмінно пристосувалися до мікроклімату наших осель, то навіть не потребують регулярного обприскування. Як амариліс, так і гіпеаструм здатні на тривале квітнення, поливати їх можна у піддон, а світло вони полюбляють яскраве, але розсіяне. Досвідчені квітникарі стверджують, що обидві квітки потребують пересадки не частіше, ніж раз на 3-4 роки, але якщо ви хочете розмножити їх поділом, то це можна зробити і раніше, дочекавшись, поки рослина припинить квітнення.

Спатифіллум

Світле місце без прямих сонячних променів, вологе повітря, відсутність протягів, регулярний помірний полив і стандартна кімнатна температура — все, що треба цьому кімнатному вихованцеві для його квіткового щастя. Плюс внесення добрив для квітучих рослин за стандартною схемою, що чергується з періодичною обробкою проти хвороб та шкідників — і рослина щороку радуватиме вас тривалим гарним квітненням.

Більшість квітучих рослин під час квітнення потрібно обприскувати дуже обережно, так, щоб вода не потрапляла на бутони. Відмінна альтернатива обприскуванню рослин — зволоження повітря у тому приміщенні, де вони знаходяться.

Цикламен

Маючи унікальне поєднання яскравого листя, що контрастує з такими ж яскравими квітками, цикламен знайде собі місце на вашому підвіконні поруч з іншими рослинами.

Єдиний нюанс — тенденція до в'янення листя майже відразу після квітнення, але боятися цього не варто: незабаром рослина оновить листя. До цієї миті достатньо просто укласти горщик з бульбою цикламена на бік (або винести у тінистий сад) і залишити у такому вигляді до появи маленького листя. Останнє означає, що у рослини почався новий період вегетації і її час пересадити у новий, більш просторий горщик. У іншому догляд за цикламеном мало чим відрізняється від догляду за іншими мешканцями вашої кімнати.

Цикламен належить до рослин, у яких містяться отруйні речовини — тому краще тримати його подалі від дітей і тварин.

Гусманія (гузманія)

Попри те, що кожна з розеток цієї рослини здатна квітнути лише один раз, її квітнення дуже ефектне і триває кілька місяців. Після його закінчення (а ви це побачите) квітконіс необхідно видалити круговим рухом.

Розетка згодом загине, але перед цим у більшості випадків дасть паростки, які можна буде посадити і дочекатися квітнення вже від них. Квітка невибаглива до утримання за квартирних умов, і догляд за нею стандартний. Гусманія може зростати як епіфіт.

Навіть найскладніший догляд за рослиною у більшості випадків винагороджується її ефектним виглядом і яскравим гарним квітненням. А якщо вже таких результатів можна досягти, докладаючи дуже мало зусиль, то така рослина обов'язково має стати частиною інтер'єру вашого будинку або квартири.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *