Добрива для розсади: яке підживлення вибрати, щоб листя і паростки будуть показними

Розсада — запорука майбутнього врожаю, тому кожен городник хоче, щоб вона була сильною, здоровою і добре розвивалася. Однак не завжди паростки майбутніх культур виходять такими, як ми хочемо, інформує Ukr.Media.

Іноді розсада буває слабкою, в'ялою, блідою. Що робити в таких випадках? Як врятувати та поліпшити стан саджанців?

Найкраще підживлення для розсади

Наші експерти стверджують: одним із найважливіших чинників для росту і розвитку розсади є правильне і своєчасне удобрення.

Підживлюючи саджанці, ми забезпечуємо їх необхідними поживними речовинами, які сприяють формуванню міцної кореневої системи і стебла.

Яке добриво вибрати для розсади?

Існує безліч різних видів добрив, як мінеральних, так і органічних, готових або саморобних. Як не заплутатися в цьому різноманітті та зробити правильний вибір?

Фахівці радять орієнтуватися на потреби конкретної культури, яку ви вирощуєте, а також на її стан.

Можна підібрати добриво з азотом, фосфором, калієм або комплексом усіх цих елементів. Кожен відповідає за певні процеси в житті рослини та впливає на її зовнішній вигляд.

Фосфорне підживлення

Для слабенької розсади все ж підходить саме фосфорне добриво. Воно сприяє розвитку кореневої системи, стійкості до низьких температур і посухи, цвітінню і плодоношенню.

Фосфорні добавки необхідні для паростків, які мають потемніле або фіолетове листя і стебла. Приклади фосфорних добрив: амофос, діамофос.

Ідеальний засіб для підживлення розсади — суперфосфат.

Невелику його кількість (1 ст. л.) потрібно залити склянкою гарячої води. Через кілька годин рідину пропускають через фільтрувальну поверхню, потім розбавляють двома літрами чистої води.

Краплями готового добрива треба обдати розсаду. Першу процедуру провести через пару тижнів після пікіровки. Потім рослину треба буде аналогічним чином підгодувати кілька разів до пересадження у відкритий ґрунт.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *