Драцена: як правильно обрізати рослину, щоб вона знову радувала своєю декоративністю

Драцена зростає в домашніх умовах до 15 років. При цьому вічнозелена рослина приростає верхівкою, а нижня частина стебла оголюється. Листочки, відпрацювавши визначений термін трохи більше року, поступово засихають, залишаючи на стовбурі рубчик. Як обрізати драцену для отримання бічних пагонів? Рослина дозволяє створювати нові форми шляхом укорочення пагонів, інформує Ukr.Media.

Принципи формування куща драцени

У квітковому магазині зазвичай продають драцену з готовими розгалуженнями. На самому початку при вирощуванні молодої рослини з неї формують кущик в тепличних умовах. Він може складатися з двох-трьох гілочок. Чи можна обрізати драцену надалі? Формувати окремо кожну гілочку можна самостійно, отримуючи мальовниче пальмове дерево. Всі операції проводять лише на здоровій рослині.

Час проведення обрізки

Стовбур драцени являє собою структуру, у якої по спіралі розташовані сплячі бруньки по всій довжині. Саме це дозволяє на зрізі, виконаному в будь-якій частині стовбура отримати проростки, зачатки нових відгалужень.

Планову обрізку драцени роблять в активний період росту, коли кращий сокорух. Бувають випадки, коли формування куща потрібне негайно. Наприклад, відламалася частина стебла. Тоді вкорочення повинне бути проведене за правилами, нижче місця зламу. Будь-яка обрізка може бути ефективна тільки на здоровій рослині.

Як правильно обрізати драцену в домашніх умовах

Укорочуючи центральне стебло потрібно врахувати кілька моментів:

  • верхівка з зеленим листям повинна знаходитися в зоні комфортного освітлення, тому висота стовбура розраховується на майбутній приріст гілочок і листя;
  • для появи нових пагонів потрібно забезпечити необхідні умови проростання нових пагонів зі сплячих бруньок;
  • всі операції з оформлення правильного зрізу, герметизації його проводять у стерильних умовах.

Використовувати для обрізання можна рослину, яка має 30 см від ґрунту до місця кріплення верхніх листків.

Відрізається будь-яка частина облистяного чи голого стовбура. Видалену ділянку можна укоренити, отримавши ще один зразок драцени. Обрізання драцени для розгалуження як операція, ведеться гострим ножем без здавлювання тканин.

Після того як відрізана верхня частина рослини, її можна використовувати для вкорінення верхівки, або нарізати на чубуки по 7-10 см, кожен з яких здатний дати нову рослину. Вимога по розрізанню тільки гострим ножем і рівних зрізах є обов'язковою.

Якщо стебло в місці зрізу облистяне, листя необхідно видалити на 10-15 см, оголивши стовбур. Місце зрізу закрити садовим варом або розплавленим парафіном, щоб внутрішній шар не випаровував вологу, не пересихав. На зрізі мають утворитися зачатки нових гілочок. Їх може бути від двох до п'яти. Але не всі зачатки виростуть. Кількість нових утворень залежить від умов, в яких йде пророщування.

Досягається одночасний розвиток всіх нових пагонів за рахунок рівномірного освітлення. Драцену необхідно повертати під час проростання і в подальшому догляді.

Умови для пророщування:

  • обробка стебла водою з додаванням стимулятора росту;
  • створення вологої мохової подушки навколо відкритого зрізу камбію, частина, яка закрита парафіном, повинна бути відкритою;
  • зверху щільно закріплюється поліетиленовий пакет, створюючи всередині постійну вологість 75%;
  • на світлі при температурі 22-25 градусів рослина витримується протягом місяця.

Важливо в цей час не відкривати місце зрізу, не знімати пакет, не змінювати умови проростання. Одночасно залишок листя вимагає поливу, стовбур теж необхідно зволожувати. Полив ведеться тільки піддонним способом, зливаючи залишки води, яка не вбралася в земляний ком. Важливо, щоб пророщування велося на світлі.

Як тільки рослина дасть зачатки на місці зрізу, вона готова до продовження розвитку без додаткового укриття.

Необов'язково з усіх бруньок розвинуться нові гілочки. Деяким не вистачить живлення і вони засохнуть. Але обрізати рослину так, можна багаторазово, оновлюючи її і створюючи нову форму.

Якщо рослина має оголений стовбур, то вона повністю поміщається в пакет після рясного поливання. Пакет до появи проростків не знімається, щоб не порушити мікроклімат. Поливається рослина через піддон.

Чи обов'язкова обрізка драцени в домашніх умовах

Рослина виглядає доглянутою, якщо вона регулярно обрізається і формується. Тому обрізка входить в число обов'язкових операцій по догляду за драценою. Буває, у рослини утворюються деформовані пагони, їх слід видаляти. Тоді замість них рослина пустить нові відростки, вийде більше листя, рослина набуває нових форм.

Будь-які ділянки зі шкідниками і хворобами слід відразу прибирати, щоб виключити зараження всієї рослини. Таку операцію називають санітарним обрізанням.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *