Як можна використати опале листя на дачній ділянці

Корисність і ефективність опалого листя на ділянці складно переоцінити. Проте не на усіх садових ділянках є необхідна кількість дерев. Як вчинити у цьому випадку? Ми радимо звернутися до лісопосадок і зібрати листя там. Розповімо докладніше, навіщо воно потрібне і як ним скористатися, інформує Ukr.Media.

Галузь застосування

Під час збору листя необхідно бути уважними. Використання листя з хворих дерев суворо заборонене. Таким чином можна заразити сад шкідливими бактеріями та інфекціями. Найкраще збирати листя у лісі, вважається, що там воно менш схильне до хвороб, ніж у чиємусь саду або парку. При цьому необхідно звертати увагу на здоров'я дерева, з якого воно впало, і підбирати лише цілі та гарні листочки без помітних ознак захворювань.

Слід зауважити, що не усе листя підійде для використання у саду, наприклад, листя дуба робить ґрунт кислим. Найкориснішим є листя з горобини, тополі, глоду, берези, бука і клену. У його складі міститься велика кількість вітамінів і макро- та мікроелементів. Опале листя брусниці і лохини довго розкладається, тому його краще використовувати для укриття рослин на зиму. Для цієї мети також можна зібрати хвою, проте пам'ятайте, що вона може закислювати ґрунт.

Як використовувати на дачі

Використовувати опале листя можна у декількох напрямках:

Перегній

Для приготування перегною листя необхідно скласти у ємність і забезпечити її вологою. Листяний перегній дозріває від 6 до 18 місяців, а хвойний близько 3 років. При цьому обов'язково потрібно періодично проливати купу, щоб процес гниття не зупинявся.

Листя — у компост

Компост складається не лише з листя. Для створення використовуються плодова падалиця, прострочена консервація, шкірки та інші органічні речовини. Отриманий у результаті гниття компост стане відмінним добривом для ґрунту на садовій ділянці.

Мульча

Думки досвідчених садівників щодо використання мульчі поділяються на дві протилежних. Багато людей вважають, що у листі можуть ховатися хвороботворні бактерії, які заражають рослини хворобами. Ми вважаємо, що використовувати мульчу можна, якщо підходити до збору листя відповідально. Для неї потрібно використовувати здорове і повністю висушене листя, яке не має видимих ознак хвороб.

Ефективною є мульча з хвої. Її використовують для укриття пристовбурового кола садових дерев, полуниці, томатів і багатьох інших культур.

Укриття для троянд на зиму

Під час теплих зим укриття троянд листям врятує рослини від заморозків і забезпечить їх збереження до весни. Для цього необхідно підгорнути рослини на рівень у 30-50 см і прикрити сухим листям.

Спектр використання сухого листя на дачній ділянці широкий. Крім створення добрив і укривного матеріалу для рослин, опале листя може служити гарним декором для дачного будинку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *