Як поліпшити ґрунт на садовій ділянці

Абсолютно будь-який ґрунт може бути поліпшений належною обробкою, «лікуванням». Якщо у вас земля збіднена, то треба прагнути до рівноваги в структурі, текстурі і пористості. Ідеальний баланс потрібно обов'язково розглянути. Рівновага в ланцюжку «земля — рослини» завжди має зберігатися, інформує Ukr.Media.

Візьміть навесні в руки жменьку ґрунту і спробуйте розкришити його у своїх пальцях. Якщо це вдалося і земля валиться вільно у вашій долоні, то ви наближаєтеся до ідеалу і ваші ландшафтні роботи пройшли успішно. Хоча, природно, є і невидимі фактори, типу поживних рівнів ґрунту. Якщо у вас ґрунт не найкращий, не переймайтеся, це можна виправити. Ви можете відновити свою землю, зробивши її розсипчастою, гранульованою. Відповідно, рослини у вашому саду будуть рости краще. Ґрунт вважається найкращим, якщо у нього менший шанс ерозії. А він менший, якщо ви керуєтеся методами культивування.

Елементи ґрунту: які елементи важливі

Структура всього ґрунту в цілому однакова. Вона містить корисні копалини, органічні речовини, воду і повітря. Пропорція цих елементів змінюється, але компоненти залишаються, по суті, тими ж самими.

Корисні копалини

Частина ґрунту у вашому саду складається з маленьких грубих частинок, що становили в минулому земну поверхню. З часом кам'янистий шар був зруйнований дощами. Кожен день з року в рік в землі відбуваються біологічні та хімічні процеси.

Органічні матеріали

Органічний матеріал частково залишається в ґрунті від загиблих комах, які в минулому жили в ньому. Крім залишків черв'яків, жуків, павуків та інших земляних жителів, у ґрунті присутні частинки моху, лишайників, трави, листя, гнилих дерев та інших видів рослинних речовин, включаючи цю мульчу або компост, які ви додали у свій час.

Органічні матеріали складають лише маленьку частку ґрунту, приблизно від п'яти до десяти відсотків.

Повітря

Приблизно двадцять п'ять відсотків від здорового ґрунту становить повітря. Воно необхідне для нормальної життєдіяльності комах, мікробів, павуків, земляних хробаків. Крім цього, повітря, яке міститься у ґрунті, — це найважливіше джерело атмосферного азоту, який поглинається корінням рослин. Візьміть в руки шматок землі. Якщо вона насичена безліччю пір, свердловин, отворів і тріщин, то такий ґрунт можна охарактеризувати як добре провітрюваний.

Мулистий же ґрунт або глинистий ґрунт має крихітні простори між частинками. В пресованій, щільній глині такі отвори занадто малі для проникнення крізь них повітря. Отже, ріст рослин сповільнюється. Ґрунт, що складається з великих частинок, подібно піску, має великі простори часу і містить багато повітря. Забагато повітря може змушувати органічні речовини розкладатися занадто швидко. Тому необхідний повітряний баланс землі.

Слідкуйте за цим, коли додаєте в ґрунт органічні речовини.

Вода

Інші двадцять п'ять відсотків від здорового ґрунту — це вода. Вода, як повітря, міститься в прогалинах, в порах, між частинками ґрунту. Якщо прогалини пір занадто великі, як у піщаних ґрунтах, то вода швидко просочиться крізь землю, яка надалі буде схильна до висихання.

Органічна речовина просто необхідна, тому що вона пов'язує разом частинки ґрунту, утворюючи пористі гранули, які дозволяють повітрю і воді просуватися через ґрунт. Органічна речовина також зберігає вологість. Перегній утримує дев'яносто відсотків води у собі, поглинає і зберігає поживні речовини. Органічна речовина — це найважливіше продовольство для мікроорганізмів, які життєво важливі для формування ґрунту.

Дослідження ґрунту дуже корисно

Професійне дослідження ґрунту дає вам багату інформацію щодо його складу. Найбільш важливо знати склад рН і кількість різних поживних речовин. Ваш локальний геодезичний офіс обслуговування населення напевно пропонує професійне обслуговування з випробувань ґрунту. Якщо це обслуговування недоступне, то ви можете також перевірити ваш ґрунт в якій-небудь «Незалежній лабораторії ґрунту». Зараз існує досить багато лабораторій, які займаються питанням перевірки ґрунту для ландшафтних робіт. Працівники таких закладів зазвичай оцінюють рівні ґрунту за вмістом в них кальцію, фосфору, магнію, калію, а іноді і азоту.

Щоб отримати найбільш точні результати випробувань, візьміть вибірково шматки ґрунту з кожної області саду, включаючи вашу галявину, клумби з квітами і рослинну частину саду. Для кожного типу рослин характерний свій певний набір мікроелементів.

Весна й осінь — це кращі часи року для того, щоб проводити випробовування ґрунту, тому що ґрунт у цей час більш стійкий. У цей період ви можете використовувати будь-які рекомендовані добрива та органічні речовини для ваших рослин.

Вирвані вами восени бур'яни або зів'ялі рослини покладіть під багаторічні культури. Такий вид добрив за зиму перегниє, а в ґрунті залишаться від нього поживні речовини.

Поспостерігавши за своїм ґрунтом, ви можете багато чого з цього досвіду навчитися.

Збереження ґрунту на ділянці та поради щодо поліпшення

Ґрунт руйнується кількома способами. Сильні дощі на відкритих, незахищених місцях можуть змити верхній шар ґрунту. Рясні зливи сприяють руйнуванню ґрунту, а також появі ярів. Крім дощів шкоди може завдавати і вітер, він здатний здувати верхній, удобрений шар ґрунту.

Для землевласників на практиці основною проблемою для ландшафтного дизайну в сільському господарстві є водна ерозія. Проте з цією проблемою стикаються не тільки садівники. Жителі Америки, щоб зміцнити ґрунтове покриття доріг, застосовують щебенево-асфальтове покриття, а також ущільнюють майданчики для ігор і алеї, роблячи спеціальний стік для води у землю. Рясні дощі на відкритих, незахищених ділянках землі можуть призвести до проблеми ерозії набагато швидше, ніж ви це собі уявляєте.

Є кілька корисних порад, як поліпшити ґрунт і зробити ваш ландшафтний дизайн найвищого рівня. Прочитайте їх і постарайтеся запам'ятати. Поради стануть для вас надійним помічником.

Як поліпшити глинистий ґрунт

 • Візьміть органічну речовину і розподіліть її по поверхні ґрунту. Її висота повинна бути від двох до трьох дюймів. В якості органічної речовини можна використовувати стару мульчу, компост, мох або торф.
 • Після цього щорічно додавайте, принаймні, один дюйм органічної речовини.
 • За можливості додавайте органічну речовину восени.
 • Використовуйте постійно підняті клумби.
 • Мінімізуйте обробку ґрунту.
 • Ніколи не намагайтеся обробляти вологий ґрунт, зачекайте поки він висохне.

Як поліпшити піщаний ґрунт

 • Використовуйте органічні речовини, наприклад добре гниючі добрива або закінчений компост.
 • Обкладіть свої рослини опалим листям, дерев'яними стружками, корою дерев, сіном чи соломою. Мульча здатна утримувати вологу в ґрунті, не даючи їй висохнути.
 • Щорічно додавайте, принаймні, на чотири сантиметри більше органічної речовини.
 • Коли будете вирощувати зернові культури, підкладайте добрива.

Способи поліпшення мулистого ґрунту

Мулистий ґрунт містить у собі маленькі камені. Це означає, що даний тип ґрунту дуже щільний і має відносно маленькі пористі отвори. Отже, він погано пропускає воду. Однак мулистий ґрунт більш родючий, ніж піщаний або глинистий.

 • Додавайте два сантиметри органічної речовини щороку.
 • Уникайте ущільнення ґрунту непотрібною оранкою.
 • Робіть підняті клумби, за якими також легше доглядати.
 • Вивчіть хімічний склад ґрунту

Так, ви повинні також звернути увагу на кислотно-лужний баланс, який змінюється ґрунтом. Різні рослини потребують того чи іншого кислого або лужного середовища для росту. Добрива і корисні копалини є «ліками» для вашої землі. Дослідження ґрунту — це хороша ідея, особливо для юних садівників.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *