Як правильно підготувати горщик до посадки нової рослини, щоб вона прижилася

Успішне вирощування кімнатних рослин залежить не тільки від правильного догляду і рівня поживності ґрунту. Для кожної квітки індивідуально підбирають відповідний за розміром горщик. Ємність теж потребує спеціальної підготовки, про основні етапи якої розповімо в цій статті, інформує Ukr.Media.

Очищення

В першу чергу горщик слід ретельно очистити. Якщо для посадки нової рослини використовується стара ємність, в якій раніше вже вирощували квіти, внутрішню і зовнішню її частини ретельно очищають щіткою. Це дозволить прибрати дрібні частинки землі і пилу. Для більш якісного очищення використовують мильну воду.

У новий горщик теж не варто відразу висаджувати квітку. Спочатку з її поверхні видаляють наклейки, а потім чистять ємність від пилу. Це необхідно для того, щоб разом з дрібними частинками в ґрунт не потрапили личинки шкідників або патогенні мікроорганізми.

Вимочування у воді

Вимочування практикують для всіх горщиків, але особливо сильно в цьому заході потребують глиняні ємності. В порах цього матеріалу можуть накопичуватися гази та токсичні речовини, що утворилися в процесі випалу. Звичайна вода з успіхом їх видаляє.

Однак для якісного знезараження ємності досвідчені садівники рекомендують використовувати не просто воду, а розчини спеціальних препаратів. Горщик можна замочити у двовідсотковому розчині мідного купоросу або суперфосфату. Хороші результати дає замочування в слабкому розчині марганцівки.

Горщикам, які були у користуванні, потрібно більш ретельна дезінфекція. Крім вимочування, їх обдають гарячим розчином марганцівки. Це допомагає не тільки провести глибоке очищення ємності, але й знищити всі шкідливі мікроорганізми.

Перевірка дренажних отворів

Якісний горщик для кімнатних рослин повинен мати дренажні отвори. Їх кількість визначається індивідуально, залежно від типу вирощуваної культури. Деякі потребують якісний відвід вологи від коренів, тому і дренажних отворів повинно бути більше. Інші люблять вологе середовище і для них можна обмежитися мінімальною кількістю таких отворів.

Перевіряти кількість дренажних отворів слід до посадки рослини. Якщо їх недостатньо чи немає зовсім, завжди можна просвердлити їх самостійно. Простіше всього це зробити в пластмасовому або керамічному горщику. Якщо скляна ємність, а отвори в її днищі відсутні, намагатися виконати їх самостійно не варто. Краще звернутися до фахівців з різання скла, оскільки цей процес проводиться з використанням спеціальних інструментів.

Після завершення всіх підготовчих заходів горщик обов'язково просушують і лише після цього приступають до висадки квітки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *