Як відкривати троянди навесні: фатальні помилки, які загублять кущі

Головне питання, яке постає перед квітникарями навесні — коли ж варто знімати укриття з троянд? Адже якщо зробити це в невідповідні терміни, рослини постраждають і можуть навіть загинути, інформує Ukr.Media.

Експерти назвали три небезпечні помилки. Перша — це коли знімають укриття занадто рано.

Раптово позбувшись захисту, ослаблені за зиму пагони підмерзають і висушуються, кору обпікає яскраве сонце. При нічних заморозках гинуть набряклі бруньки, кажуть вони.

Друга — занадто довге тримання рослин під укриттям. Багато хто чекає значного потепління до +8…+10 градусів. Тим часом, випрівання навесні набагато небезпечніше, ніж зимові морози. Троянди спокійно переносять короткочасне зниження температури до -10, а деякі сорти і до -15 градусів.

Третя — різке розкриття квітника. Раптова зміна умов стає для рослин сильним стресом, що негативно позначається на їхньому розвитку.

Правильніше за все вчинити так. З початком відлиг зчистити сніг з укриття. Як тільки намітиться стійке потепління, підняти бічні сторони для провітрювання в денний час, радять експерти. Приблизно через тиждень зняти укриття, якщо не очікується морозів нижче -5 градусів, але залишити троянди під ялиновим гіллям. Він допоможе рослинам безболісно адаптуватися до нових умов. Коли ґрунт відтане на глибину 15-20 см, зняти укриття остаточно. За загрози поворотних заморозків слід укутати рослини спанбондом або іншим дихаючим матеріалом.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *