Як вилікувати огірки від борошнистої роси: дієві методи

Борошниста роса — досить поширене захворювання. Воно може зустрічатися в огірків, а також інших овочів, фруктів, ягід і навіть квітів. Виникає найчастіше через неправильні умови розвитку рослин. Однак не варто переживати завчасно, навіть якщо ви зіштовхнулися з цією проблемою на своєму городі. Існує багато як народних, так і більш сучасних способів боротьби з борошнистою росою, інформує Ukr.Media.

Спочатку детальніше розберемося з проблемою, причинами і ознаками її появи.

Борошниста роса, вона ж попелиця, — грибкове захворювання, що спровоковане грибами-паразитами. Найбільш яскравою ознакою хвороби є білуватий наліт на листі, пагонах, рідше на плодах. У разі зараження ця ознака чітко проявиться на початку літа. З плином часу грибок розвивається, і на його міцелії (грибниці) дозрівають спори, на яких збираються краплі рідини.

Інфекція у першу чергу охоплює листя і пагони, які розташовані якомога ближче до землі, а потім поширюється на усю рослину. Якщо не встигнути усунути захворювання з першими симптомами, то воно досягне і плодів, що призведе до їх пошкоджень і гниття.

Причини і умови, що провокують розвиток інфекції

  • висока вологість (сильніше проявляється на відкритому ґрунті, оскільки у теплиці це питання легше контролювати);
  • частота поливу огірків;
  • температурні коливання;
  • занадто щільні посадки, через що порушується подача повітря до рослин;
  • рясне підживлення, особливо з азотистими складами;
  • полив крижаною водою;
  • велика кількість бур'янів і несвоєчасне їх видалення.

Методи боротьби з грибковою інфекцією

Зараз існує чотири основні методи, що перевірені роками і сотнями дачників та садівників.

Перший спосіб, найпростіший з них, але підходить лише для боротьби на ранніх етапах. Якщо зараженню піддалися лише одна або дві гілки рослини, то їх потрібно негайно видалити, а потім спалити.

Другий спосіб включає використання фунгіцидів. Однак тут потрібно розуміти, що їх можна застосовувати заздалегідь, ще до збору врожаю, інакше ви ризикуєте зіпсувати смак огіркових плодів.

Третій — найпоширеніший спосіб, підходить для лікування як дорослих, так і молодих рослин. Абсолютна більшість городників рекомендує використовувати "Триходермін". Для порятунку дорослої рослини розведіть п'ятдесят грамів речовини у одному літрі води, потім додайте ще п'ять літрів чистої води. Отриманим розчином пролийте уражені кущі у прикореневому районі.

Четвертий спосіб вважається народним. Для лікування дорослого куща змішайте один літр молока, двадцять грамів мила і двадцять крапель йоду. Отримана суміш володіє гарними бактерицидними і знезаражувальними властивостями.

Успішної боротьби з борошнистою росою і гарного врожаю!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *