Кактус опунція: посадка і догляд у домашніх умовах

Одними з поширених домашніх кактусів є представники роду опунція. Їх дуже легко впізнати по сплющених паростках і яскравих пучках дрібних колючок. За що квітникарі так люблять цю рослину?

Опунція (Opuntia) – витривалий і досить поширений рід, що відноситься до сімейства Кактусові. В умовах дикої природи росте практично по всій території Америки: від Чилі і до Канади. Деякі сорти успішно акліматизувалися в країнах Середземномор'я, Індії, Австралії. Рослина невибаглива, але досить рідко цвіте в кімнатних умовах, інформує Ukr.Media.

Особливості роду

Сьогодні відомо понад 300 видів опунції. Зустрічаються як крихітні повзучі види і сорти, так і величезні, що нагадують кущі та дерева. У середній смузі цей вид кактуса в основному вирощують як кімнатну рослину. Правда цвіте опунція в умовах закритого грунту набагато рідше, ніж в природному середовищі.

Головне достоїнство рослини – абсолютна невибагливість. Вона буде рости практично в будь-яких умовах, і навіть після тривалої відсутності поливу і в'янення стебел. Досить знову полити кактус, щоб він ожив і повернув свій колишній декоративний вигляд.

Єдиний недолік опунції – підступні глохідії – мініатюрні волоски з безліччю гачків, які при зіткненні легко відокремлюються від рослини і чіпко впиваються в шкіру або чіпляються до одягу. Іноді глохідії бувають настільки крихітними, що практично непомітні для людського ока, але відчуття від контакту з ними вкрай неприємні. Саме з цієї причини категорично не рекомендується вирощувати опунцію в дитячій кімнаті.

Популярні види опунції

Опунція мікродазіс

Розгалужений чагарниковий кактус, який може виростати до 1 м у висоту. Рослина складається зі сплощених члеників овальної форми. Замість колючок кактус покритий пучками дуже дрібних глохідій жовтого кольору, що ростуть на ареолах. Будучи рослиною пустелі кактус любить яскраве освітлення протягом усього періоду росту.

Опунція біловолоса

Велика деревоподібна рослина. Молоді кактуси придатні для вирощування в кімнатних умовах. Членики овальної форми сірувато-зеленого кольору можуть виростати до 10-15 см. Рослина має довгі білі колючки і жовтуваті глохідії, цвіте великими жовтими квітками, переважно лише в природних умовах.

Опунція ламка

Кактус формує невеликі кущики. Головна його особливість – круглі членики, які опадають лише від дотику. Глохідії і квіточки блідо-жовтого відтінку.

Опунція Бергера

Один з найбільш красивоцвітучих сортів. Розростається у вигляді куща з розгалуженою кроною. Членики мають насичений світло-зелений відтінок. Має дуже довгі красиві жовті колючки.

Принципи вирощування

Завдяки своїй дивовижній витривалості, опунція не вимагає особливого догляду. Відмінно себе почуває на південних вікнах, але буде рости і в півтіні на шафі або на поличці. Взимку опунції бажано дати можливість "поспати", помістивши її в холодне приміщення і тимчасово припинивши полив і підгодівлі. З приходом весни полив можна відновити. Бажано з цього моменту підгодовувати рослину спеціальними добривами для кактусів 1 раз на 25-30 днів.

Якщо рослина переросла горщик, її потрібно пересадити. Слід дочекатися, коли ґрунт добре просохне, і лише потім можна перевалити опунцію в такий же сухий ґрунт. Розмножуються ці кактуси живцями. Їх слід вкорінювати в піску або спеціальному субстраті. Як правило, молодий держак довго залишається саме в такому вигляді, як і в момент посадки, а потім рослина різко йде в ріст і швидко розвивається.

В умовах дикої природи опунція цвіте чудовими яскравими квітками з середини весни і до вересня. А ось в домашніх умовах помилуватися квітками цього кактуса доводиться досить рідко. Якщо навіть бутони і з'являються, це зовсім не означає, що рослина буде повноцінно цвісти. Досить часто кактус просто скидає бутони, або вони перероджуються у вегетативні пагони. Щоб цього уникнути, нічого не робіть: в цей період рослину не можна переставляти, повертати, пересаджувати, додатково підгодовувати і поливати більше ніж зазвичай.

Приділіть опунції зовсім трохи уваги, і у вас ніколи не виникне проблем з цією дивовижною рослиною.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *