Китайський метод посадки картоплі працює чи ні? Підвищуємо врожайність у рази

Посадка розрізаної картоплі — метод старий, чудово відомий не лише китайцям, а й нашим людям. Ще на уроках біології вчили, як розрізати картоплю перед посадкою, щоб вона дала шикарний урожай! Чому з розрізаної картоплі виходить більше бульб, ніж з цілої з такою самою кількістю паростків? Пояснюємо зрозуміло та доступно!

Навіщо різати бульби перед посадкою?

Причин кілька. Перша — це бажання пробудити більше бруньок на бульбі. Кожне вічко — це щонайменше одне стебло картоплі, інформує Ukr.Media.

Друга причина — це створення посадкового матеріалу відповідного розміру. Нерідко бульби картоплі величезні, а насіннєвого матеріалу просто немає. Якщо просто посадити в землю величезну картоплю, нехай і з паростками, то ви можете взагалі позбавити себе врожаю!

Є ще третя причина збільшення врожайності. Про неї поговоримо трохи нижче.

Чому скорочується врожайність?

Чимало дачників вважають, що «що більше посадив, то більше врожаю зібрав». Однак, якщо наслідувати таку логіку без урахування деяких нюансів, то врожайність, навпаки, скоротиться. Чому?

Тому що не можна забувати про освітлення та площу харчування. Ці два фактори і є ключовими для зростання та розвитку бульб. на 1 кв. м. повинно бути не більше 20 стебел. У ранніх сортів може бути більше, у пізніх — менше. При класичній посадці на відстані 50 см не підійде, наприклад, велика бульба з 8-12 паростками — стебла будуть занадто густими, їм не вистачатиме харчування для нормального розвитку.

Чому розрізана картопля дає більше врожаю?

В ідеалі велику картоплю потрібно розрізати так, щоб на 1 шматочку був 1 паросток. Звичайно, так не завжди вийде, а тому може бути і 2, і 3 паростки. Відмінний варіант, якщо кущ складатиметься з 4-5 шматочків з 1 паростком на кожному (на 1 кущ — 4-5 стебел). Якщо ж посадити 1 цільну картоплю з 5 паростками, то результат (врожайність) буде гіршою. Чому?

На малюнку нижче показані стадії розвитку цілісного бульби. Зазвичай, спочатку проростає один паросток, потім другий, третій… Цілісна бульба відправляє найбільше харчування в найвищий, перший, сильний паросток. З утворенням коренів кожне окреме стебло починає жити своїм життям, хоча вони і знаходяться дуже близько один до одного. Всі стебла знаходяться в конкурентній боротьбі один з одним усередині куща. Чим сильніша конкуренція (більше стебел на 1 бульбі), тим менше вийде врожай, оскільки «стебла, що відстають» вважаються бур'янами, притіняють основну рослину і пригнічуються нею.

В той час як відрізаний шматочок бульби — це вже окрема рослина. Воно мало відчуває конкуренції. А тому всі сили може спрямувати на розвиток бульб!

Посадка картоплі для великого врожаю

Під час посадки необхідно зробити ямку 20 см (висота грядки близько 30 см). Шматочки картоплі (2, 3 або 4 шт.) Постарайтеся розкласти на максимальній відстані один від одного. Розмір паростків має бути приблизно однаковим — немає маленьких і великих.

Також можна посадити цілу маленьку картоплю розміром приблизно з куряче яйце. Її вага буде близько 20-30 г. Швидше за все, у неї буде тільки 1 паросток, а значить, стебло так само не відчуватиме конкуренції, як якщо це був би лише шматочок картоплі!

Отже, розрізати картоплю потрібно з кількох причин. Головна — це збільшення врожайності за рахунок грамотної посадки та дотримання умов освітленості та площі харчування. У такому разі врожайність буде мінімум на 30% вищою! І це теорія, а практика. Перевірте її самі у майбутньому сезоні!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *