Коли потрібно видаляти стрілки на часнику, щоб виростити великі головки

В результаті падає врожайність культури. Досвідчені городники дали поради з видалення часникових стрілок, які допоможуть отримати великі головки і виростити хороший урожай, інформує Ukr.Media.

Найбільш підходящим способом вважається видалення часниковою стрілки, яка у висоту 10-15 см. При такому розмірі вона не встигає витягнути з головки велику кількість корисних речовин, і до того ж у неї не залишається часу на повторне відростання.

Важливо правильно провести дану процедуру, щоб обрізка не нашкодила рослині. Можна просто відщипнути стрілку рукою, але після відламування стебла місце зламу вийде нерівним і буде тривалий час заростати. Найбільш безпечним способом є обрізання стрілки гострим ножем або секатором. У підстави потрібно залишити не більше 1 см. Робити це краще рано вранці у ясний день, щоб сонячні промені прискорили процес підсихання, це допоможе знизити ймовірність інфікування рослин вірусами і бактеріями.

Часник з кожним роком вироджується, стає дрібніше і втрачає свої характеристики. Фахівці рекомендують до 3-5 сезону провести заміну садивного матеріалу. Для цього знадобляться ті самі повітряні цибулини, які дозрівають на часникових стрілках. Достатньо залишити кілька часникових стрілок для дозрівання.

Збирають майбутнє насіння під час збирання часнику разом з кореневою частиною. Стебла зв'язують у пучок, підвішують на 3-4 тижні в сухому місці. Після того, як стебло засохне, коробочку з насінням зрізають, упаковують у папір і укладають на зберігання в сухе приміщення при температурі 18-20°C.

Приблизно за 10 днів до передбачуваної дати посіву насіння часнику для загартування укладають в холодильник, а безпосередньо перед посівом для дезінфекції обробляють слабким розчином марганцю і просушують.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *