Коли саджати картоплю і на яку глибину під лопату та культиватор

Картопля, як і раніше, уособлює радість городництва, як би злостивці не намагалися ув'язати посадку картоплі з одним негативом у вигляді хворої спини і відправити дачників закуповуватися лише в супермаркетах, інформує Ukr.Media.

Домашня картопля — смачна, корисна і насичена поживними речовинами — однозначно входить до числа найпопулярніших присадибних овочевих культур.

Коли саджати картоплю

Зверніть увагу на ґрунт, щоб визначити час посадки. Картоплю можна садити, як тільки температура ґрунту досягне 7 градусів. Ґрунт не повинен бути настільки вологим, щоб він злипався і його було важко обробляти, тобто повинен бути підсохлим, але не пересушеним.

Картопля легко адаптується до більшості умов і майже завжди дає гідний урожай, навіть якщо стан ґрунту та вегетаційний період не ідеальні. Дрібну картоплю (бульби менше курячого яйця) садять цілу, великі бульби після пророщування ділять на шматочки за пару днів до посадки.

Зверніть увагу, що тепер з'явилися сорти картоплі з певною стійкістю до фітофтори. Вони не несприйнятливі до атак, але залишаться здоровими довше. Якщо у вас щороку серйозна проблема з фітофторозом картоплі, то обов'язково застосовуйте підгортання до цвітіння, а потім видаліть листя на відстані 5 см від землі.

На яку глибину садити картоплю під лопату

Ті, хто не має у господарстві культиватора, традиційно садять у траншею рядами. Зазвичай, дачники викопують траншею глибиною близько 15 см, розміщують бульби або картопляні шматочки (розрізаною стороною вниз, вічками вгору) через кожні 30 см, рядки розміщують на відстані близько метра один від одного, щоб потім було зручно доглядати.

У цьому випадку, після посадки на глибину 15 см спочатку засипають траншею на 10 сантиметрів і дають прорости, а далі підсипають землю як підгортання. Деякі підгортають соломою — кому як подобається. Перше підгортання проводиться, коли пагони досягнуть 20 см у висоту — за допомогою граблів, мотики або лопати насипте ґрунт навколо пагонів, залишаючи лише верхні кілька сантиметрів.

На яку глибину садити картоплю під мотоблок

Тут зазвичай йдеться про гребеневу посадку, коли належить обробити велику ділянку і є щорічна проблема з бур'янами, особливо з кореневими, такими як пирій.

Для гребеневої посадки картоплі мотоблоком нарізаються із землі V-подібні гребені висотою приблизно 50-60 см, при цьому вони не повинні бути надто вузькими або крутими, інакше під час сильної зливи гребені впадуть. Картоплю садять у верхню частину гребеня на глибину 15 см. Далі в сезоні бадилля, що росте, буде закривати гребінь від бур'янів, а виполоти їх з боковин набагато легше, ніж витягти з відкритого ґрунту.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *