Куди подіти опалі яблука: використовуємо з користю для своєї ділянки

Впавши на землю, плоди вже вважаються падалицею незалежно від причин опадання. І тут перед багатьма садівниками постає питання: залишити падалицю під деревами, викинути, вивезти з ділянки, або спробувати якось переробити. Одне можна сказати точно: не поспішайте викидати, а використовуйте падалицю з користю для своєї ділянки!

Хороша падалиця

Хорошу падалицю, яка впала при настанні дозрівання або була збита, наприклад, вітром, звичайно, можна і потрібно переробити. Єдине про що необхідно пам'ятати — опалі яблука, наскільки б добре вони не виглядали, не підлягають зберіганню. Річ у тім, що зіткнувшись з ґрунтом, яблука також стикаються з різними спорами, які можуть викликати гниль. Тому хорошу падалицю необхідно зібрати й одразу переробити, інформує Ukr.Media.

Погана падалиця

А ось падалицю, вже пошкоджену гнилями, необхідно знищувати. Однак просто складати її в яму не варто, адже переробивши і її, можна отримати максимум користі.

Покласти в компост

Всі ми пам'ятаємо, що яблука — це теж органіка, а значить і відмінний матеріал для компосту. Однак у даному разі компостування у жодному разі не повинне бути відкритим. Річ у тім, що відкрита падалиця, по-перше, приверне безліч комах, по-друге, вона може стати джерелом інфекцій і заражень. Тому опад необхідно збирати регулярно, кожні 2-3 дні, а потім, склавши яблука в компостну яму, застеляти їх 10-20 см трави і засипати землею.

Також необхідно пам'ятати про те, що сік яблук досить кислий, а значить і компост вийде занадто кислим для безпосереднього використання. Тому при компостуванні також необхідно використовувати будь-які компоненти для розкислення: пічну золу, доломітове борошно, вапно.

Використовувати для теплих грядок

Також за допомогою падалиці можна підготувати теплі грядки для ранньовесняних сортів. Для цього на місці майбутньої теплої грядки викопуємо траншею глибиною 1-1,5 лопати, на неї викладаємо падалицю, не забуваючи про розкислення. Зверху все застилає травою і засипаємо землею.

Щоб прискорити "дозрівання" компосту, обов'язково періодично поливайте його, а також використовуйте біологічні засоби, які прискорюють розкладання органіки, а також пригнічують патогенну мікрофлору.

Складування падалиці

Якщо у вас вже достатня кількість теплих грядок, а компостні ями вже заповнені, то з опаду можна зробити поховання, наприклад, для майбутніх посадок баштанних. Для цього вириваються великі ями, які закладаються шарами також, як і компостні ями. Вже на наступний рік на цьому місці можна буде висаджувати кабачки, гарбузи, патисони і т.д. Такий ґрунт буде для них оптимальним, а значить, ви отримаєте чудовий урожай.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *