Не чіпайте! Ось як виявити отруйний плющ до того, як він зіпсує вам літо

Фатальна зустріч мікробіолога Джона Елеско з отруйним плющем сталася в 2012 році, коли чоловік розпилював звалене дерево. В результаті контакту постраждала рука Джона. Він вирішив нікуди не звертатися і залишити все як є, інформує Ukr.Media сад та город.

Але незабаром він гірко пошкодував про своє рішення. Приблизно через два тижні він відчув нестерпний свербіж – його переповнювало бажання здерти з руки всю шкіру. Йому довелося звернутися до лікаря.

З тих пір для Елеско отруйний плющ став справжньою пристрастю. Він вивчив його вздовж і впоперек, досліджував хімічну речовину під назвою урушіол, яка дає таку жахливу алергічну реакцію у вигляді висипу і свербежу.

Ключовий момент – отруйний плющ, за словами Елеско, чудово адаптується до будь-якого середовища і до будь-яких погодних умов.

Ось що вам потрібно знати, щоб не стати жертвою отруйного плюща:

Як виглядають його листя

Дикий плющ нагадує чимось ліану, він обвиває поруч на дерево або стелиться по землі. Молоді пагони у цієї рослини можуть не мати листя.

Листя отруйного плюща мають ромбоподібну або яйцеподібну форму. Зібрані листя в трилисник, зазвичай мають світло-зелений колір. Нижня поверхня листка вкрита волосками, верхня поверхня гладенька.

Як виглядає сама рослина

Отруйні плющі широко поширені в Північній Америці, дуже часто вони ростуть біля озер і річок. Це повзуча рослина, яка обвиває інші рослини. У отруйного плюща іноді бувають ягоди сірого кольору.

Отруйний плющ може вирости в дерево заввишки від 2 до 8 метрів з тонким стовбуром. З-за форми листя він з вигляду має деяку схожість з пальмою.

Отруйний плющ може стелитися по землі. Його можна переплутати з виноградною лозою.

Отруйний плющ може виглядати як чагарник.

Отруйний плющ обвиває трухляве дерево подібно ліані.

Максимально прикривайте тіло, коли вирушаєте в місця, де росте отруйний плющ. На вас обов'язково повинні бути довгі штани, сорочка з довгими рукавами, не зайвими будуть і рукавички.

Після повернення необхідно як можна швидше випрати одяг гарячою водою з милом; потрібно прати окремо від інших речей.

Що робити, якщо контакту з отруйним плющем не вдалося уникнути?

  • Відразу ж промийте уражене місце водою з милом, потім протріть спиртом, щоб повністю видалити з шкіри подразнюючу олію.
  • При появі висипу намагайтеся не розчісувати її, так як від цього стане ще гірше.
  • Більшість людей приймають препарати типу гідрокортизону, який зменшує набряк і знімає свербіж.
  • Використовуйте мазь або крем, які містять антигістамінні препарати. Можна ще використовувати крем від опіків, який охолоджує шкіру.
  • Пухирі, що утворилися при опіках, не можна протикати – щоб не інфікувати рану. Не накладайте на уражене місце тісні пов'язки і не одягайте облягаючий одяг.
  • Якщо пухир лопнув, оберніть рану стерильним бинтом. Щоб не було інфекції, можливо, доведеться приймати антибіотики.
  • Негайно зверніться до лікаря, якщо висипка з'явилась на обличчі або покриває більшу частину тіла; якщо ви себе погано почуваєте, вам важко дихати, у вас є дискомфорт в легенях або шлунку.
  • Собаці від контакту з отруйним плющем нічого не буде, але на її шерсті може залишитися масло, на яке так бурхливо реагує людський організм. Тому після прогулянки відразу ж вимийте тварину.

Не рекомендується спалювати дикий плющ, при горінні отруйні речовини можуть потрапити в дихальні шляхи і викликати роздратування слизових оболонок горла, а також до появи небезпечної висипки в легенях, і викликати сильне запалення дихальних шляхів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *