Рецепти підживлення томатів після висадки у відкритий грунт

Кожна рослина потребує правильного догляду. Щоб виростити у відкритому ґрунті помідори і отримати хороший урожай, необхідно дотримуватися певних правил. Одним із способів догляду за цим овочем є періодична підживлення томатів після висадки в грунт, інформує Ukr.Media.

Щоб помідори добре розвивалися у період вегетації і згодом рясно плодоносили, потрібно не тільки періодично рихлити грунт, а і проводити своєчасний полив. Важливим чинником є підживлення органічними, або комплексними мінеральними добривами.

3 варіанти підживлення томатів у відкритому ґрунті

Для цієї мети можна використовувати добрива, які пропонують спеціалізовані торгові точки. Однак, великою популярністю серед городників-любителів користуються народні способи підживлення помідорів.

Варіант 1

Кисломолочний продукт – сироватка допоможе не тільки зміцнити рослини, але і перешкоджатиме розвитку грибкових захворювань. Для цього потрібно розвести 1 літр сироватки у 10 літрах води. Така підгодівля вноситься під корінь помідорів.

Для профілактики грибкових захворювань слід проводити обприскування листя рослини сироваткою в чистому вигляді. Перед початком обприскування засіб потрібно ретельно процідити, щоб пульверизатор не засмітився.

Варіант 2

Хороший ефект дає підживлення помідорів з трав'яного настою. Для цього ємність на 50 літрів необхідно заповнити подрібненою травою (кропива, кульбаба, лобода, щириця). Об'єм, що залишився, долити водою і дати настоятися засобу не менше одного тижня.

Рідина в ємності має перебродити і придбати бурий колір. Це засіб для кореневого підживлення томатів. Перед вживанням його слід розвести у воді в пропорції 1:10 (на 10 літрів води – 1 літр настою).

Варіант 3

Одним з популярних засобів підживлення помідорів по праву вважається гній або пташиний послід. Для приготування потрібен 1 стакан коров'ячого (кінського) гною або таку ж кількість курячого (гусячого або іншого) посліду. Поміщений в простору ємність гній (послід) слід залити 10 літрами води.

Для посилення ефекту в отриману суміш можна додати 1 склянку деревної золи. Вміст ємності потрібно перемішати і залишити бродити протягом 7-10 днів. Після чого підживлення використовують додаванням його в кількості 1 літра на 10-12 літрів води.

Увага! Підживлення помідорів проводиться не частіше 1 разу протягом 2-х тижнів. Надмірне удобрення ґрунту призводить до надмірного росту зеленої маси, і уповільнять процес зав'язування й дозрівання плодів.

Правильно вироблене підживлення томатів після висадки у відкритий грунт створить ідеальні умови для формування куща і рясної зав'язі плодів. Результатом такого догляду стане хороший урожай.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *