Що покласти в лунку під час посадки перцю: обходимося без хімії

Під час вирощування овочів важливо не тільки вибрати правильне місце і забезпечити правильний полив, а й піклуватися про живлення рослин. Особливо це стосується такої примхливої рослини, як болгарський перець. Давайте в статті розглянемо кілька народних рецептів для посадки перцю без використання хімічних добрив, інформує Ukr.Media.

Вибір ґрунту і підготовка

Перш за все, для успішного вирощування перцю важливо вибрати відповідний ґрунт. Оптимальним варіантом буде місце на суглинному або супіщаному ґрунті, який добре прогрівається на сонці.

Також необхідно підготувати ґрунт з осені, додавши компост (1 відро) і кісткове борошно (300 г) на квадратний метр. Навесні можна доповнити добрива перегноєм (1 відро) і золою (1 склянка) також на квадратний метр.

Що покласти в лунку під час посадки перцю

  • Розчин коров'яку. Розчин коров'яку (0,5 л на 1 відро води) відмінно підійде для підживлення перцю. У лунку слід влити по 1 літру такого розчину, потім додати перегній і ґрунт (по 400 г).
  • Зола і кісткове борошно. Додайте в лунку по жмені золи й 2 столові ложки кісткового борошна. Після цього також додайте компост і городній ґрунт, дотримуючись пропорцій, зазначених вище.
  • Попіл, цибулеве лушпиння і яєчна шкаралупа. Змішайте по жмені попелу, цибулевого лушпиння і яєчної шкаралупи. Цю суміш також можна додавати в лунки до розсади томатів для додаткового живлення.
  • Бананова шкірка. Подрібніть шматочки бананової шкірки й додайте їх у лунку при висадці. Бананова шкірка багата калієм, фосфором і кальцієм, що сприятливо впливає на ріст рослин.

Підживлення і догляд

Протягом сезону розсаду перцю рекомендується підживлювати 2-4 рази. Після висаджування рослин полийте їх з розрахунку 0,5 літра води під кожен кущик і вкрийте спанбондом, щоб саджанці могли адаптуватися до змін температури.

Використовуючи ці натуральні методи підживлення та догляду, ви зможете отримати здорові та рясні врожаї болгарського перцю без використання хімічних добрив. Це не тільки корисно для здоров'я рослин, а й для вашого здоров'я та навколишнього середовища.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *