“Щоб не залишитися без урожаю”: Чим підгодувати слабкі огірки, коли зав’язь на порозі

Чим підгодувати слабкі огірки, коли зав'язь на порозі? Питання не пусте, тому що в міру підвищення температури в червні необхідно оперативно привести рослини в норму, щоб не залишитися без урожаю, інформує Ukr.Media.

Зав'язь огірків — це процес утворення квіткових бруньок для подальшого плодоношення огірків. Цей етап життєвого циклу рослини починається після цвітіння та запилення квіток, якщо тільки огірки не належать до партенокарпічних, тобто не вимагають запилення для утворення плодів. Тому гібриди огірків партенокарпіки — популярний вибір для теплиць.

В ідеальних умовах зав'язь у огірків відбувається без проблем, але, на жаль, через різні фактори, досягти ідеалу буває складно.

Закладка квіткових бруньок у огірка починається з прогріву температури повітря від 25 градусів вдень, а нічні температури повинні бути не нижче 12 градусів, температура ґрунту — не нижче 20 градусів. При цьому не тільки тепло має значення — огірки повинні знаходитися в максимально комфортних для них умовах: у удобреному органікою ґрунті, з регулярним поливом і правильною подачею добрив.

По-хорошому, щоб збільшити зав'язь огірків, чи то рослини у відкритій грядці або в теплиці, треба було починати ще на стадії перенесення розсади на постійне місце. Хоча додавання добрив при перенесенні розсади не завжди необхідне, цього не можна сказати про посадку огірків. Слід додати в місце посадки компост або гній, що добре перепрів, який містить всі життєво важливі поживні речовини, необхідні рослинам огірка для сильного і здорового росту. Інший варіант — внести збалансовані добрива NPK для успішного старту.

Наступний момент, коли на перший план виходять добрива, коли огірки наближаються до стадії цвітіння, про що говорять умови довкілля, або ви побачили першу квітку.

На цьому етапі рослинам необхідно дати багато калію, який є поживною речовиною, життєво важливою для цвітіння, утворення зав'язі огірка та плодоношення, і він необхідний для того, щоб ви могли регулярно збирати огірки протягом сезону.

Але слід підкреслити, що якщо ви заздалегідь не подбали про підживлення для росту огірків, а рослини виглядають слабкими та знебарвленими, замість того, щоб бадьоро зеленіти, то збільшити зав'язь одним калієм навряд чи вийде. У разі азотного голодування лоза дасть дуже мало зав'язі. Таким чином, завжди покладайтеся на поетапну схему підживлення огірка.

Але що робити, якщо вже склалась тривожна ситуація? У такому разі з дефіцитом азоту беріть нітрат калію, він же калієва селітра — продукт містить азот.

Для дачників це водорозчинне агрохімічне добриво продається в малому фасуванні, зазвичай у 20 грамів, і для поливу під корінь, пакетик розводять один грам на літр. Простіше кажучи, 20-грамового пакетика вистачить на 20 літрів води: поділіть навпіл на 10-літрове відро і полийте огірки під корінь.

Далі, коли ви побачите покращення у стані огірків, додайте раз на тиждень підживлення листовим добривом із високим вмістом калію.

Підгодувати слабкі огірки корисно й органічним добривом — у червні зрізків кропиви буде достатньо. Помістіть їх — стебла, листя без насіння — у відро, заповнивши на три чверті, туди ж додайте черствий хліб, трохи дріжджів, залийте водою, залишивши місце до країв, тому що настій буде бродити. Приблизно через чотири дні настій буде готовим, процідіть, розбавте водою один до одного і полийте під корінь. Залишки кропив'яного бадилля можна розкласти як мульчу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *