Скільки і як поливати огірки, щоб отримувати зі свого городу цей овоч смачним і не гірким

Саме тому, якщо ви хочете отримувати зі свого городу цей овоч смачним і не гірким, то слід заздалегідь ознайомитися, як організувати йому полив. З цієї статті ви дізнаєтесь, як правильно поливати і підгодовувати огірки при вирощуванні в парнику і у відкритому ґрунті.

В який час доби краще поливати огірки?

Найбільш оптимальним часом, коли слід поливати кущі огірків, вважається ранній ранок або вечір. Якщо ви поливаєте з ранку, то дуже важливо, щоб вода на листках встигла висохнути до того, як сонце почне припікати. В іншому випадку рослина отримає опіки. Час вечірнього поливу розраховується так, щоб волога встигла всмоктатися до того, як на вулиці стане холодно. Якщо поливати занадто пізно, то можна спровокувати загнивання коренів, інформує Ukr.Media.

В дуже жаркий період огірки можна поливати за принципом дощування і вранці, і ввечері. А при похолоданні або в період дощів, навпаки, полив потрібно скоротити. Це пов'язано з тим, що огірок тропічна рослина з корінням, розташованими близько до поверхні ґрунту, тому погано переносить перезволоження ґрунту.

Як поливати огірки?

Для огірків необхідно використовувати теплу відстояну воду (+15-20°C). Щоб не завдати шкоди рослинам, полив слід проводити лійкою через розпилювач. Це допоможе запобігти оголенню коренів і ущільненню верхнього шару ґрунту. Якщо все-таки це сталося, то необхідно відразу ж підгорнути кущ, засипаючи його заснування до сім'ядольних листків.

Якщо у вас немає розпилювача, то при поливі треба стежити, щоб вода не виливалася сильним напором і струмінь не потрапляв під корінь. Або можна поливати в зроблені між грядками борозенки, які потім слід замульчувати.

Скільки разів на тиждень поливати огірки?

Кількість необхідних для огірків поливів залежить від місця їх вирощування, погодних умов і періоду розвитку. Розглянемо кожний з варіантів окремо.

Скільки разів поливати огірки у відкритому ґрунті?

Після посадки розсаду або сіянці огірків потрібно поливати по мірі висихання верхнього шару ґрунту, приблизно через кожні 5 днів з розрахунку 8 — 9 л на 1 м². Такий режим слід витримувати до того, як вони почнуть цвісти. Після появи на кущах квітів слід переходити на полив 1 раз на тиждень.

У період формування зав'язі і активного плодоношення огірок потребує рясного поливу. Рекомендується його проводити кожні 2-3 дні, збільшивши кількість води до 25 л на 1 м². В посушливе літо, для збільшення вологості повітря рекомендується розставляти в міжряддях ємності з водою або освіжати листя з лійки.

Після гарного дощу полив не слід проводити. Відновлювати його можна після просихання верхнього шару ґрунту.

Скільки разів поливати огірки в парнику?

В умовах теплиці дуже важливо не перестаратися з поливом, бо це може негативно позначитися на майбутньому врожаї. Краще всього для поливу в парниках використовувати системи крапельного зрошення.

Також як і на грядці, молодим огіркам потрібен помірний полив з розрахунку 4-5 л на 1 м² грядки по мірі висихання ґрунту. Протягом усього періоду цвітіння зволожувати ґрунт слід через кожні 2-3 дні. Потім полив рекомендується проводити через день, виливаючи по 9-12 л на 1 м². Якщо на вулиці стоїть сильна спека, то огіркам треба додаткова волога, тому можна проводити вечірнє дощування. Для його проведення необхідну в цей період розвитку норму води треба буде зменшити у 2-3 рази.

Крім поливу, для гарного плодоносіння, огіркам треба внесення добрив. Всього за вирощування слід провести 5-6 підживлень. Використовувати для них слід органічні і мінеральні (особливо фосфорні і калійні) добрива.

Основні правила поливу огірків

Правильний полив заснований на трьох головних умовах: регулярність, своєчасність та норма. Коренева система огірків розташовується біля самої поверхні ґрунту, де вода не затримується і просочується вниз, а земля швидко висушується. Крім цього в огірків великі листя, випаровують багато вологи. Тому цю овочеву культуру поливають часто і по можливості методом дощування (розбризкуванням води на рослини зверху через розпилювач).

Поливати слід після збору врожаю огірків, щоб рослина марно не живила те, що буде зірвано. У період плодоношення достатня кількість води потрібна не тільки для повноцінного живлення рослини, але і для того, щоб огірки дозріли соковитими і смачними. Якщо огірки гірчать, то ви поливали їх недостатньо.

Норма поливу визначається ступенем насичення ґрунту вологою. Як тільки навколо рослини або в борозні вода перестає вбиратися, то це означає, що земля досить просочилася і полив припиняють. Те ж стосується і регулярності, особливо в період дозрівання плодів — необхідність чергового поливу повинна в першу чергу визначатися ступенем вологості ґрунту. Верхній шар ґрунту може бути сухим, але треба перевіряти під ним — якщо земля волога, то поливати не треба. Не можна допускати, щоб ґрунт пересихав. Однією з ознак цього може бути в'янення листя. Але і перезволожувати ґрунт теж не слід.

Щоб отримати гарний врожай і запобігти захворювання рослин, поливати огірки потрібно тільки водою температури навколишнього середовища.

Рекомендована температура 20-25 °С. А щоб її зрівняти з температурою навколишнього середовища, необхідно воду заздалегідь набирати в спеціальну ємність (бочку, бак), де вона відстоюється і прогрівається. В трубопроводі температура завжди нижче, ніж у поверхневому шарі ґрунту, де знаходиться коріння огірків. Ця різниця в температурі може призвести до тих же наслідків, що і при поливі в холодну погоду — рослини хворітимуть, бо непрогріта вода пригнічує коріння і на них можуть розвинутися кореневі гнилі.

У спеку поливати краще дощуванням — це дозволяє знизити температуру сформувалися зав'язей і листя, що запобігає в'янення та опадання зав'язей. Але для рослин, що ростуть на відкритому ґрунті, проводити його треба тільки коли сонце вже сідає або ще не встало. Інакше листя через водяні краплі, що діють як збільшувальні лінзи, отримають опіки і можуть пожовтіти, засохнути і навіть впасти. Якщо ж температура протягом дня не перевищує 25С, то в дощуванні немає особливої необхідності. Взагалі, огірки люблять такі освіжаючі поливи, але проводити їх треба з розрахунком, щоб рослини на ніч пішли з абсолютно сухим листям і зав'язю. Краплі створюють на ліанах в умовах нічної прохолоди сприятливе середовище для розвитку бактеріальних і грибкових захворювань.

Від дощування слід відмовитися, коли на листках стали з'являтися плями — симптоми хвороби, інфекції. Верхній полив уражених огірків рознесе заразу на інші рослини.

В кінці літа об'єм і частоту поливів скорочують. Це обумовлено тим, що надмірна вологість холодних ґрунтів може стати причиною загнивання коренів.

Огірки і правильна підгодівля

Огірки дуже вдячно відгукуються на підживлення. Проводять їх через 2 тижні. Кількість підживлень багато в чому залежить від стану рослин і ґрунту. Першу підгодівлю дають через 10-12 днів після висадки розсади. Сухий коров'як або пташиний послід розводять водою (відповідно 1:10 і 1:20) і додають на відро 15 г аміачної селітри, 10 г калійної селітри і 30 г суперфосфату. Другу підгодівлю вносять до початку плодоношення, розводячи у відрі води по 20 г аміачної і калійної селітри, 50 г суперфосфату. Третю підгодівлю дають під час масового плодоношення, додавши у відро з водою 30 г аміачної селітри, 20 г калійної селітри і 20 г суперфосфату.

Підвищити врожайність у теплиці за допомогою вуглекислого газу

Ще підвищити врожайність у теплиці можна за допомогою вуглекислого газу. Якщо його кількість в 15-20 разів перевищує норму, то урожай зростає на 20-25%. Досвідчені городники органічні підгодівлі, які виділяють вуглекислий газ, тримають в теплиці, розставляючи там діжки в різних місцях. Або підвішують над рослинами горщики з сухим льодом (твердою вуглекислотою). На 1м3 теплиці достатньо 10 г цієї речовини.

Збір огірків після посадки

Після посадки у теплицю огірки починають плодоносити через 25-30 днів. Збирати їх краще вранці, 2-3 рази на тиждень.

Однак для консервування корнішонів і пікулів збір маленьких зеленців проводять кожен день. Після збору врожаю треба, не зволікаючи, робити заготовки, щоб вони взимку нагадали вам про літній огірковий достаток.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *