“Збільшує період цвітіння”: Як продовжити період цвітіння троянд простими способами

У сфері квітництва обрізання зів'ялих квіток троянди має не менше значення, ніж прополка на городі. Розуміння важливості цього процесу має велике значення для здоров'я, сили та краси рожевих кущів. Крім того, домашні саморобні добрива також сприяють цвітінню садової королеви, інформує Ukr.Media.

Троянди, відомі своїми вишуканими квітами та п'янким ароматом, є улюбленицями садових квітникарів. Однак, щоб вони рясно цвіли протягом усього сезону і стимулювали нове зростання, обрізання зів'ялих квіток стає непорушним завданням, оскільки тим самим ви перенаправляєте енергію та ресурси рослини з виробництва насіння на виробництво більшої кількості квітів, сприяючи безперервному цвітінню.

Коли ви видаляєте зів'ялі квіти, це сигналізує рослині, що її вегетативний сезон продовжується, що зрештою дає тривалий період цвітіння. Зрізання квітів, що в'януть, особливо корисне для повторно квітучих троянд.

Крім того, що доглянутий кущ виглядає набагато акуратнішим, це ще й профілактика хвороб. Залишені на рослині зів'ялі квіти стають розсадником грибних хвороб, таких як борошниста роса або сіра гнилизна, якщо пройдуть дощі.

Проводьте зрізання гострими та чистими секаторами, у товстих та довгих рукавичках, приготуйте відро для збору зів'ялих квітів. Використовуйте гострі інструменти, щоб робити чисті зрізи. Це зведе до мінімуму пошкодження рослини.

Кожні кілька днів під час цвітіння перевірте кущ і відбирайте кандидатів на видалення. Як правильно виконати процедуру? Визначте вузол (точку, де лист або гілка кріпиться до стебла), що звернений назовні і має не менше п'яти листочків. Цей вузол — місце, де після обрізання квітки з'явиться нова.

Вам потрібно розрізати під кутом 45 градусів, трохи вище за вузол. Обрізаючи близько до вузла, ви не залишаєте довгий шматок стебла гнити та викликати хвороби. Якщо на зрізаних квітках ви бачите симптоми хвороби, утилізуйте, у компост не додавайте. А ось хорошим і здоровим компостом троянди корисно замульчувати, щоб у спеку утримувати вологу в ґрунті та забезпечувати цінні поживні речовини для кущів у міру їхнього зростання. Це завдання слід виконувати після того, як ви дасте вашим троянам щорічне весняне підживлення.

Влітку полиці садових магазинів завалені різними добривами для квітучих рослин і троянд, проте саморобні підживлення для троянди теж працюють відмінно.

Як і належить королеві, троянда із задоволенням вип'є чаю, особливо, з кропиви та живокосту. Кропивний настій особливо багатий азотом та іншими мінералами, стимулює зростання здорових стебел та листя, зміцнює імунітет. Настій живокосту корисний, тому що ця багаторічна рослина аналогічно кропиві містить високий рівень азоту, а також у ньому багато фосфору та калію, важливих для цвітіння.

Щоб приготувати настій, набийте відро листям, залийте водою і, періодично помішуючи, залиште на кілька тижнів. Потім склад розбавте у співвідношенні 1 частина зеленого чаю на 10 частин води і використовуйте її для поливу троянд.

Троянди дуже люблять мішанку з бананової шкірки, яєчних шкаралупок та кавової гущі. Сміливо поєднуйте три ці інгредієнти: подрібніть бананову шкірку і яєчну шкаралупу, змішайте їх із використаною кавовою гущею і розподіліть суміш навколо кущів троянд. Це підживлення робить квіти набагато яскравішими.

Англійська сіль чи сіль Епсома — популярне добриво для троянди. Змішайте одну столову ложку англійської солі на три літри та поливайте під корінь — раз на місяць або одразу після першої серії цвітіння. Це допоможе отримати великі та здорові квіти.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *