Ціни на соняшниковий шрот будуть падати, незважаючи на його дефіцит

У червні обсяг переробки соняшнику в Україні зменшився у порівнянні з рекордними показниками травня на 36,36% на тлі скорочення запасів сировини. При цьому експорт соняшникового шроту скоротився на 7% до 412 тис т, що стало рекордним показником експорту для цього місяця. У липні та серпні обсяги переробки соняшника продовжать зменшуватися, що призведе до дефіциту пропозицій соняшникового шроту та олії, але ціни на шрот будуть опускатися.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Червневе скорочення експорту шроту викликане зменшенням поставок до країн ЄС на 40% до 105 тис. т, що стало найменшим показником експорту для цього напрямку з травня 2023 р. Водночас експорт соняшникового шроту до Китаю зростав третій місяць поспіль та у червні збільшився на 3% до 214 тис т, що стало найбільшим показником для цього напрямку з січня 2023 р.

У 2023/24 МР (з вересня по червень) Україна збільшила експорт шроту у порівнянні з аналогічним періодом попереднього сезону на 21% до 4,2 млн т, що стало другим за величиною показником для цього періоду після рекордних 4,5 млн т сезону 2019/20.

Основними покупцями шроту залишаються країни ЄС з часткою експорту 43%. За 10 місяців поточного сезону експорт в цьому напрямку виріс на 32%.

Нагадаємо, що з липня 2024 р ЄС запровадив мито на імпорт шроту з рф та білорусі, що зможе посилити попит на український шрот та підтримати ціни на нього.

Експортні ціни на соняшниковий шрот протягом тижня впали на 4-5 $/т до 190-195 $/т, а загалом за місяць подешевшали на 16-18% на тлі збільшення пропозицій фуражного зерна та значного падіння світових цін на кукурудзу.

Збільшення пропозицій соєвого шроту з Південної Америки та ріпакового шроту в ЄС найближчим часом залишатиметься основним чинником тиску на ціни соняшникового шроту.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *