Дорога кава: світові ціни на робусту найвищі за останні 45 років

Світові ціни на сорт кави робуста (Robusta) зросли до найвищого рівня за останні 45 років через дефіцит виробництва. У квітні ціни на цей сорт кави зросли на 16,8% – до $1,93 за фунт, це найвищий рівень з 1979 року, йдеться у звіті Міжнародної організації кави (ICO).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на censor.

На зростання цін вплинули побоювання через зниження урожаю у В’єтнамі, який є найбільшим виробником кави робуста. Ціни на інші сорти кави зросли на 14,8-17,8%, свідчать дані організації.

Через засуху у В’єтнамі місцеві ціни на каву зросли до історичного максимуму, оскільки фермери та посередники продовжують притримувати запаси, щоб не пропустити кращі пропозиції після слабкого врожаю 2023-24 років.

«Ми не можемо сказати, коли ціни досягнуть піку», – сказав заступник директора великого в’єтнамського експортера Vinh Hiep Co Тран Тхі Лан Ань.

На В’єтнам припадає близько третини світових поставок зерен робусти, які зазвичай використовуються для розчинних напоїв і кави еспресо.

Зростання цін на сировинні товари відображається на роздрібних цінах через деякий час, проте менше зростання цін на арабіку допоможе компенсувати ціновий удар для любителів кави.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *