Фермер з Черкащини засіяв 20% площ «будяками»

Фермер з Черкащини Олександр Дятченко у 2024 році вперше засадив 20% площ своїх земель розторопшею плямистою. Ця культура належить до різновидів будяка та має лікувальні властивості.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.

Розторопша плямиста — трав’яниста рослина, яку в народі ще звуть будяком молочними, розповів Олександр Дятченко. Вона має фіолетові суцвіття та колючки.

«Вона є лікарською рослиною. Застосовується вона в основному для лікування печінки, практично 90% ліків, які призначені для лікування печінки, розторопша входить в склад».

Тому цікавляться нею фармацевтичні компанії, пояснив фермер. Десять із п’ятдесяти гектарів загальної площі свого господарства засіяв розторопшею у 2024 році вперше.

«Мені за неї розповідали, потім поїхав, подивився: ну цікава рослина, вивчив ринок збуту і потім вирішив попробувати засіяти ці 11 гектарів».

Ціна на неї варіюється від 35 до 45 тисяч гривень за тонну, розповів Олександр. За його словами, вигідніше розторопшу продавати за кордон. Тому він планує продавати її представникам фармзаводів.

Ця рослина не вибаглива, адже ані хворобами, ані шкідниками не вражається, додав фермер.

«Люди не звикли до нетрадиційних культур, але якщо зрівняти із рентабельністю, то вона набагато перевищує навіть соняшник. Всього-на-всього один обробіток гербіцидами і все. Якщо зрівняти із пшеницею, то ми гербіцидом обробляємо, один раз гербіцидом і чотири підживки, внесення фунгіциду три рази».

До цього поля свою пасіку вивіз бджоляр Олександр Городничий. За його словами, мед з розторопші багатий на калій та йод.

«Колір пилку з рослини, такого я ще не бачив, це вперше у нас посіяли таку культуру. Не знаю як, мед чи несе, чи не несе, такого у нас в селі ніколи не садили. Ну підтримувальний взяток для бджіл є, непоганий. Цей вулик несе один соняшник, а є вулики, які йдуть тільки на розторопшу».

На полі розторопша ростиме до кінця липня, розповів Олександр Дятченко. Залежно від погоди, збирати її можуть і на початку серпня.

«Коли буде 80% уже будуть зрілі, робиться десикація і збирається звичайним комбайном».

Сіють розторопшу з дотриманням норм висіву, пояснив фермер. Її регулюють завдяки налагодженій під цю культуру сівалці.

«Зручно такою сівалкою сіяти розторопшу, через те, що ми можемо відрегулювати норму висіву — 30 кілограмів. Якщо брати наші старі сівалки — там ми просто не в змозі висівати».

Вирощування розторопші не поширене на Черкащині, розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко:

«Її вирощують приватні сільськогосподарські не організації, просто люди, там в цілях збуту на аптечні мережі або на якісь підприємства, які її переробляють. Офіційно, по нашій інформації, офіційно юридичні підприємства сільськогосподарські, вони її не показують. Можливо вони її сіють в досить не великих масштабах, тому зазвичай по статистичних даних по розторопші немає інформації».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *