Фонд держмайна проведе в кінці липня перші аукціони з оренди держземель

Фонд державного майна в кінці червня виставить на аукціони з оренди перший пул земельних ділянок загальною площею 104 200 га, а їхнє проведення заплановане на кінець липня. Про це розказав на конференції Grain Ukraine 2024 у п’ятницю голова фонду Віталій Коваль.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на LIGA.Бізнес.

Організаторами торгів стануть так звані державні оператори Land Bank – це декілька державних підприємств ФДМ без боргів, які потім планують перетворити у ТОВ зі 100-відсотковою власністю держави.

Стартова вартість оренди становитиме 12% від нормативно-грошової оцінки землі, а договори оренди укладатимуться на 14 років для однорічних насаджень і на 25 років для багаторічних, повідомив раніше ФДМ.

Переможець торгів має бути кінцевим землекористувачем, тобто він не зможе потім передати землю в суборенду.

Коваль розказав, що всі юридичні етапи для проведення конкурсів уже пройдено: Кабмін затвердив порядок перетворення унітарних держпідприємств в ТОВ, ухвалив зміни до постанов щодо ефективності використання земель та методики оцінки майна, а Верховна Рада проголосувала необхідні зміни до Бюджетного кодексу (передбачивши, що 90% орендної плати перераховуються до державного бюджету, а 10% – до місцевих бюджетів).

Як сподівається ФДМ, оренда землі принесе державі додатково майже 1,3 млрд грн. Зараз місцеві бюджети отримують 79 млн грн, будуть – 95 млн, а державний бюджет, який зараз не отримує взагалі нічого, поповниться на 1,23 млрд грн.

З ухваленням закону України №3272 Кабмін отримав нові повноваження — вилучати сільгоспземлі з державних підприємств та передавати їх одному або декільком операторам для подальшого здавання в суборенду через відкриті аукціони в системі Прозорро.Продажі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *