Литва посилює контроль, щоб запобігти нелегальному імпорту овочів з Росії

Міністерство сільського господарства Литви заявило, що посилює контроль за імпортними овочами, щоб запобігти їх незаконному імпорту з Росії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на LRT.

За даними міністерства, це робиться у відповідь на заяви овочівників країни про те, що вирощені в Росії огірки та помідори контрабандою ввозяться до Литви через Білорусь і Польщу за підробленими документами про походження.

«Ми чули звинувачення, що в Литву намагаються ввезти російські овочі, нібито вирощені в Євросоюзі. Тому ми посилили перевірки наданої споживачам інформації про країну походження свіжих фруктів і овочів. Ми проводимо лабораторні дослідження, щоб перевірити безпечність цих продуктів», – сказала голова Держпродспоживслужби Аудроне Мікалаускене.

У міністерстві заявили, що проводяться лабораторні дослідження продукції, що ввозиться в країну. Литва також має намір залучити австрійську лабораторію до визначення походження фруктів і овочів.

Віце-міністр сільського господарства Вітеніс Томкус каже, що загальноєвропейські заходи були б найефективнішим способом обмеження імпорту з Росії.

«Як тільки товари потрапляють на єдиний ринок ЄС, контролювати їх переміщення стає набагато складніше. Тому ми повинні домагатися обмеження в’їзду цих товарів», – сказав Томкус.

У березні Литва разом з Латвією, Естонією, Польщею та Чехією закликали Єврокомісію розглянути питання про обмеження імпорту продуктів харчування російського та білоруського походження.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *