Нові рекорди: вартість рису сягнула 15-річного максимуму

Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Індія, яка є найбільшим світовим продавцем рису, торік запровадила обмеження на його експорт, що вплинуло на ціни. А викликана явищем Ель-Ніньо посуха скоротить виробництво в основному регіоні вирощування – Південно-Східній Азії.

Ціни на тайський білий рис, що є еталоном в Азії, у січні сягнули 15-річного максимуму, потім дещо знизилися, а у квітні знову виросли на 71 $/т до 649 $/т. Рис є основним продуктом раціону мільярдів жителів Азії та Африки, тому його подорожчання призведе до нових стрибків інфляції.

Повені в Бразилії припали на період збирання урожаю рису, що негативно вплине на виробництво та ціни. У штаті Ріу-Гранді-ду-Сул, де вирощується 70% бразильського рису, негода пануватиме ще кілька тижнів. Минулого тижня президент країни заявив, що внаслідок сильних дощів Бразилії доведеться імпортувати рис та сою, хоча за даними МСГ США, вона посідає 9-те місце серед світових експортерів рису.

Додатковою причиною зростання цін є затримка поставок з Південно-Східної Азії, оскільки в Таїланді завершено збирання міжсезонного урожаю, а у В’єтнамі – основного зимово-весняного урожаю. Ці країни посідають 2 та 3 місце серед світових експортерів рису.

Водночас Індонезія продовжує імпортувати значні обсяги рису, що також підтримує ціни. Обсяги її імпорту на тлі можливої зміни експортних обмежень в Індії надалі впливатимуть на ціни разом з погодними умовами в Таїланді, В’єтнамі та Індії, де явище Ель-Ніньо невдовзі замінить Ла-Нінья.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *