Ставки на аукціонах з оренди державних сільгоспземель можуть зрости втричі

У Фонді аграрних інвестицій очікують значний ріст ставок оренди сільгоспземель. Ставку планують підлаштувати під ризики та особливості кожного регіону.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agro.24tv.ua.

Голова Фонду аграрних інвестицій Ярослав Ярославський очікує, що завдяки онлайн-аукціонам з оренди державних земель сільськогосподарського призначення, які планують запустити найближчим часом, ставки зростуть приблизно втричі.

Стартову ставку визначили на рівні 12% річних від нормативної грошової оцінки ділянки. В середньому це – від 3500 до 4000 грн за гектар на рік. Переможцем стане той, хто запропонує найбільшу ставку.

«Ми аналізували статистику Прозорро за комунальними землями. Середня ставка на конкурсах там зростає до 10 000 грн – це і є наш орієнтир. Але ж у нас різні регіони, різні ризики – є західні області, а є Харківщина та Сумщина. Тому ринок покаже різницю в попиті на землю», – говорить Ярославський.

Торги будуть такі самі, як і для комунальних земель, що вже є на Прозорро – у три раунди. Терміни суборенди – 14 років для полів під однолітні культури та 25 років для багаторічних рослин.

На онлайн-аукціони з оренди землі планують виставити 2052 ділянки у 20 областях. Торги відбуватимуться у Прозорро.Продажі, де буде створено окремий розділ Land Bank. Один лот – це одна ділянка. Їх площа від 1 до 4000 гектарів – це максимальний розмір ділянки.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *