Травневі заморозки суттєво вплинули на стан плодоовочевих насаджень

Починаючи з 9 травня і по сьогоднішній день, в Україні фіксуються негативні температури в нічний час доби в більшості регіонів країни. Природно, це не могло не позначитися на насадженнях плодоовочевої продукції. У різних регіонах України було відзначено негативні температури в діапазоні від -2°С до -8°С. Аналітики поспілкувалися з місцевими фермерами й спробували оцінити збитки для плодоовочевого сектору країни, до яких призвели останні заморозки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

Нічні температури в західних областях країни за останні кілька днів опускалися до значень -5°С, що деякі з фермерів називали критичним для ранніх сортів плодових і ягідних насаджень. Водночас незначний збиток було відзначено і на насадженнях пізніх культур у вищезазначеному регіоні. У східних областях України садівники повідомляли про втрати понад 30% майбутнього врожаю яблук і ще більш суттєві пошкодження насаджень груш.

Точкової шкоди плодоовочевим насадженням завдали останні заморозки в Дніпропетровській, Полтавській та Запорізькій областях країни. Нічні температури в цьому регіоні опускалися до значень -3°С, що знаходиться на межі критичного рівня для пагонів рослин.

У деяких господарствах повідомляли про практично повну втрату майбутнього врожаю слив і 50% втрати майбутнього врожаю черешні. У цьому ж регіоні зафіксовано втрати майбутнього врожаю огірків, кабачків і капусти середніх сортів. Капусту фермери планують пересаджувати заново, оскільки ще дозволяють терміни для нової вегетації.

Слід зазначити, що синоптики прогнозують від’ємні температури повітря в нічний час доби на більшій території України ще щонайменше в найближчі кілька днів. Після чого, за їхніми словами, встановиться тепліша і сприятливіша погода для рослин. Але наразі ризик для насаджень фруктів, ягід і овочів в Україні зберігається.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *