Травневі заморозки: у деяких господарствах пошкоджено до 70% насаджень малини і лохини

За словами виробників, у Львівській, Тернопільській та Хмельницькій областях травневі заморозки зачепили насадження ранніх сортів лохини та малини, ушкодження яких у деяких господарствах відмічено на рівні від 50% до 70%. При цьому заморозки пройшли смугами, і деякі ділянки насаджень залишилися неушкодженими. Нічні температури в цих областях за останні кілька днів опускалися до значень -5°С, що деякі з фермерів називали критичним для ягідних насаджень. Водночас стан пізніх культур у вищезазначеному регіоні наразі залишається більш стабільним.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Садівники з Вінницької та Київської областей України повідомляли про практично повну втрату майбутнього врожаю ранніх сортів лохини, збір якої очікувався вже після першої декади червня поточного року. Що стосується пізніх сортів ягід, то поки що передчасно говорити про будь-які збитки в цьому регіоні.

Із Сумської області повідомляли про вимерзання більшої частини насаджень малини ранніх (літніх) сортів. У цьому регіоні нічні температури повітря опускалися до позначок -8°С, що є критичним для плодоовочевих насаджень. З центральних регіонів країни фермери повідомляли про пошкодження в насадженнях лохини до 15%, при цьому даний факт стосується виключно ранніх сортів ягід.

Читайте також: Травневі заморозки суттєво вплинули на стан плодоовочевих насаджень.

Слід зазначити, що синоптики прогнозують негативні температури повітря в нічний час доби на більшій території України ще щонайменше в найближчі кілька днів. Після чого, за їхніми словами, встановиться тепліша і сприятливіша погода для рослин. Але наразі ризик для насаджень фруктів, ягід та овочів в Україні зберігається.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *