В Європі досліджують можливість встановлення сонячних панелей всередині теплиць

Консорціум REGACE, який складається з 12 науково-дослідних інститутів і комерційних організацій з Німеччини, Австрії, Греції, Італії, Бельгії та Ізраїлю, випробовує технологію агровольтаїки, встановлюючи рухомі сонячні панелі та систему збагачення CO2 всередині теплиці.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Проєкт отримав грант у розмірі € 5,5 млн від Європейського Союзу через програму фінансування досліджень та інновацій Horizon Europe.

«У системі TriSolar використовуються виготовлені на замовлення монокристалічні двосторонні фотоелектричні панелі. Ці панелі мають прозору задню панель і проміжки між осередками, щоб забезпечити рівномірний розподіл світла всередині теплиці. Інтелектуальний механізм керування системою регулює кути панелей відповідно до потреб рослин у освітленні. По суті, це як дати рослинам ідеальну кількість світла та тіні протягом дня», – пояснила доктор Естер Магадлі з проєкту REGACE.

Збільшений вміст CO2 всередині теплиці допомагає рослинам рости з меншою кількістю світла.
Сонячні панелі разом із системою відстежування всередині теплиці не потребують додаткових вітрозахисних конструкцій, та мають низькі витрати на монтаж. А технологія подвійного призначення (для сільськогосподарських культур і електроенергії) може перетворити невеликі тепличні господарства на виробники енергії.

Система TriSolar може працювати як в овочевих, так і в квіткових теплицях і адаптується до певного виду рослин.

Сонячні панелі можуть розташовуватися в усіх видах теплиць, в широкому діапазоні природних умов – від півночі Німеччини до Ізраїлю.

У проєкту залишилося 18 місяців, щоб зібрати та проаналізувати дані, які сформують рекомендації щодо впровадження технології в різних країнах. Якщо буде доведено життєздатність, REGACE має потенціал запропонувати цінне агроелектричне рішення для теплиць у всьому світі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *