Відключення електроенергії: не всі аграрії мають кошти на власну генерацію

В Україні почали діяти графіки стабілізаційних відключень, через дефіцит в енергосистемі в регіонах встановлено ліміти споживання. Швидко ця проблема не вирішиться, і бізнес вже зараз шукає можливість стабільно працювати в 2024 році. Особливо непросто в АПК — зерно треба вчасно сушити перед закладкою на елеватор, а випікання хлібу чи робота птахоферми неможливі без цілодобового постачання енергії. Тому аграрії намагаються побудувати власну генерацію, але плани часто буксують через основну проблему — нестачу коштів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Delo.ua.

Відомі українські аграрні й харчові компанії вже мають потужності для власної генерації, які дозволяють певний час забезпечувати повноцінну роботу під час відключень.

Зернотрейдер “Нібулон” повністю забезпечений власними генераторами на випадок можливих блекаутів, підкреслює директор технічного департаменту холдингу Юрій Хорунжій. Більшість обладнання придбали, а три генератори AKSA потужністю по 420 кВт нещодавно надійшли від проєкту USAID “Економічна підтримка України”. За відсутності електрики вони використовуються для сушіння, зберігання та відвантаження зерна.

В кількох філіях холдинг реалізує проєкти із сонячними станціями, в першу чергу, для підтримки наявних потужностей генерації.

Читайте також: Агрофірма «Ольгопіль» розвиває сонячну енергетику.

Не всі агрокомпанії мають можливість вкладатися в генерацію енергії в умовах війни та низьких цін на сільгосппродукцію. Наприклад, власник холдингу з земельним банком 15 тис. га повідомив виданню на умовах анонімності, що у 2024 році на це просто немає вільних коштів.

«Зараз ми ніяк не готуємося до можливих відключень електрики. Мені просто нема що відповісти. У 2022 році придбали дизель-генератор, і на тому поки все. Не бачу сенсу фантазувати, яке обладнання ми ще бажали б встановити, на це просто немає грошей», – констатував він.

Декілька інших невеликих фермерів повідомили, що не планують в 2024 році встановлювати додаткове обладнання для генерації. В 2022 році вони придбали невеликі бензинові або дизельні генератори для найбільш критичних напрямів виробництва. Повністю забезпечити себе власною генерацією коштуватиме значно дорожче, тому в цьому році вони не розширятимуть енергетичні потужності.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *