У фермера на Хмельниччині пропадає обліпиховий сад

Під загрозою загибелі опинився обліпиховий сад фермера Валерія Повалінського з Волочиська на Хмельниччині. Дерева, а їх загалом близько трьох тисяч, зі слів фермера, постраждали через обприскування хімікатами сусіднього поля.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне Хмельницький.

У цьому році, розповів Валерій Повалінський, обліпиха мала дати перший врожай, та через хімікати може не вижити. Обприскування хімікатами сої на сусідньому полі, розказує фермер, пошкодило йому всі 600 дерев-запилювачів обліпихи, які він посадив по краях саду.

«Якщо запилювач пошкоджений, то “дівчатка” не дадуть врожай. Може не бути ягід два-три роки, доки дерево оновиться. Бо вся ця хімія в дереві, то вона шкодить, вона буде його пригнічувати, дерево буде всихатися. Це вже листки сухі, на які сіла хімія. Але хімія пішла всередину, в дерево», – говорить Валерій Повалінський.

Постраждала від хімікатів, каже фермер, і частина жіночих обліпих.

«Тут вже перший врожай є. І ми сподіваємось, що він не обсиплеться, не пошкодиться. Бо від тої хімії він може скинути ягоду. Але ми це не знаємо, це покаже час. Може бути, що більшість дерев, і навіть не опилювачі, а жіночі дерева, просто не вийдуть з зими, не пустять бруньку, і сад може загинути», – жаліється фермер.

Його обліпиховому саду вже чотири роки. Цьогоріч він вперше мав дати врожай. Із сусідами, товариством з обмеженою відповідальністю “Волочиськагро”, каже фермер, раніше під час обробки полів таких інцидентів не траплялось. Цього року, припускає, підприємство могло не дотриматись правил обробляння поля.

«Так покропили. Був вітер, під час вітру не можна кропити. По технічних даних вони неправильно покропили», – припускає чоловік.

Головний агроном товариства “Волочиськагро” Ігор Ткачук розповів: речовина, якою обробляли поле із соєю, не могла нашкодити обліписі.

«Обприскували поле “Кломазоном”. Він працює так, що припиняється рух хлорофілу. Тобто, він вибілює, таке біле забарвлення робить. Соя це нормально витримує. Далі в рослини просто цей порост проходить, вона потім далі зелена. І це не шкодить ні на врожай, ні на що», – говорить Ігор Ткачук.

Визначити, чи дійсно дерева під загрозою загибелі, має комісія, яку створюють після поданої заяви громадян органи місцевого самоврядування, розповідає начальниця відділу санітарно-епідеміологічного нагляду головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області Жанна Софіян.

«Працює комісія із залученням всіх зацікавлених служб та відомств, в тому числі, й спеціалістів головного управління Держпродспоживслужби. Але наразі у нас не проводяться планові й позапланові заходи державного нагляду та контролю. тому ми не можемо вплинути якимись адміністративними санкціями. Ми надаємо рекомендації органам місцевого самоврядування, також керівникам господарств щодо усунення тих чи інших недоліків», – каже чиновниця.

Відповідну заяву про створення комісії, яка б розібралася у його ситуації, Валерій Повалінський до Волочиської міськради подав. Там, з його слів, комісію створили і розпочали обстеження обліпихових ділянок. Про результати роботи комісії, каже фермер, йому мають повідомити за 30 днів.

Також власник саду звернувся із заявою про пошкодження його майна до поліції. Зі слів начальниці сектору комунікації головного управління Нацполіції у Хмельницькій області Інни Глеги, за поданою заявою проводиться перевірка, подані запити до ТОВ “Волочиськагро”.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *