За 40 років площі під теплицями виросли в понад 40 разів – найбільше в Китаї

Згідно з новим аналізом супутникових даних, опублікованим у Nature Food , теплиці тепер охоплюють понад 13 000 квадратних кілометрів землі в усьому світі — площа майже розміром із штат Коннектикут. Чотири десятиліття тому вони займали лише 300 квадратних кілометрів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на earthobservatory.

Найбільше зростання відбулося в Китаї, де зараз розташовано 60 відсотків світових теплиць. Найбільше вони зосереджені на Північно-Китайській рівнині — великій алювіальній рівнині на захід від Жовтого моря. Найбільше скупчення теплиць у Китаї та світі поширюється на більш ніж 820 квадратних кілометрах цієї рівнини на північному сході Китаю.

У цій частині Китаю фрукти та овочі зазвичай вирощують у теплицях. 

«Огірки, баклажани та помідори є несезонними овочами для всієї країни», — сказав Сяое Тонг, дослідник Копенгагенського університету та автор дослідження. Фермери у Вейфані все частіше висаджують цінні фрукти, такі як полуниця, виноград, ківі та драконові плоди».

Фермери використовують пластикові теплиці, тому що це ефективний і відносно недорогий спосіб підвищити врожайність. З їх допомогою можна продовжити вегетаційний період і контролювати температуру та освітлення. Популярності тепличному вирощуванню додали такі інновації, як крапельне зрошення, використання штучного ґрунту, гідропоніка.

За словами групи дослідників Копенгагенського університету, внутрішній попит на продукцію, ймовірно, допоміг спровокувати тепличний бум. Загальне виробництво помідорів, огірків і корнішонів у Китаї зросло в шість разів між 1990 і 2020 роками, хоча експорт залишився приблизно таким же.

Дослідники використовували супутникові зображення високої роздільної здатності Planet Labs і європейського супутникового угруповання Sentinel-2, щоб нанести на карту теплиці в 2019 році, останній рік, який вони аналізували. Для відстеження довгострокових змін вони покладалися на зображення Landsat, супутникової програми USGS/NASA, яка працює з 1970-х років . У рамках аналізу дослідники використовували зображення Landsat, щоб визначити рік, коли будівництво теплиць вперше з’явилося в кожному з 65 найбільших кластерів теплиць. Вони також відстежували зміни (між 1985 і 2021 роками) у найбільших кластерах теплиць у п’яти країнах із найбільшою площею теплиць: Вейфан, Китай; Альмерія, Іспанія ; Барі, Італія; Анталія, Туреччина; і Чапала, Мексика.

«Швидкість зростання найбільша в Китаї, але це глобальне явище», — сказав Тонг.

Дослідники склали карту теплиць у 119 країнах, включаючи Іспанію (5,6% загальної площі теплиць), Італію (4,1%), Мексику (3,3%), Туреччину (2,4%), Марокко (2,3%), Республіку Корея (1,8%), Японіїю (1,7%), Нідерланди (1,4%) і Францію (1,3%). Вони також склали карту теплиць у 22 країнах Африки, де вони в основному використовуються для виробництва овочів і квітів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *