Запаси продуктивної вологи в грунті зменшились, – Укргідрометеоцентр

Внаслідок відсутності ефективних опадів у травні та за максимального споживання вологи рослинами ранніх культур, яке спостерігається в середині травня в Україні, впродовж другої декади поточного місяця відбувалося зменшення запасів продуктивної вологи в усіх шарах ґрунту під усіма культурами. Крім того, суха погода та низька відносна вологість повітря призвели до ущільнення верхнього шару ґрунту, зазначили у своєму декадному звіті фахівці Укргідрометеоцентру.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Проте, незважаючи на такі особливості погоди в другій декаді травня, в цілому агрометеорологічні умови залишалися цілком сприятливими для росту і розвитку озимих зернових культур. Запаси продуктивної вологи на більшості площ західних, північних та центральних областей, попри відсутність опадів, утримувалися на рівні достатніх та оптимальних значень. Зберігалися умови для формування високого врожаю озимини», – вказується у звіті.

Як зазначають агрометеорологи, через засушливі явища на окремих площах західних, центральних та східних областей України у рослин озимої пшениці було виявлене передчасне пожовтіння листків нижнього ярусу.

У південних областях та прилеглих районах центральних і східних областей тривала ґрунтова засуха (запаси вологи в метровому шарі ґрунту зменшилися до 50 мм і менше).

«Відсутність достатньої кількості вологи та обмежене тепло зумовлювали затримку утворення сходів пізніх теплолюбних культур, створювали малосприятливі умови для початкової вегетації технічних культур, які вже утворили сходи», – додали фахівці.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *