Польські фермери розблокували усі пункти пропуску на кордоні з Україною – ДПСУ

Польські фермери розблокували усі пункти пропуску на кордоні з Україною – ДПСУ

«Оформлення та пропуск через кордон у двох напрямках здійснюється у звичайному режимі»

Польські фермери принизили блокування всіх пунктів пропуску на кордоні з Україною. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

«Польські фермери припинили блокування руху вантажних транспортних засобів перед пунктом пропуску «Гребенне – Рава-Руська». Оформлення та пропуск через кордон у двох напрямках здійснюється у звичайному режимі», – йдеться у повідомленні ДПСУ.

Прикордонники додали, що на в’їзд до Польщі не пропускатимуть вантажівки, які переміщують зернові культури. Даний вид вантажу може слідувати по території Польщі виключно в режимі транзиту.

Раніше польські фермери розблокували рух вантажівок через пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ». Вони завершили акцію протесту, яка тривала з 9 лютого. Крім того, було розблокувано рух вантажівок у пунктах пропуску «Шегині-Медика» та «Краківець-Корчова».

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: «Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська», «Дорогуськ – Ягодин». Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Євросоюзом до 30 червня 2024 року.

22 листопада до протесту приєдналася організація Oszukana Wieś («Обдурене село»), яка заблокувала ПП «Шегині – Медика». Поза блокадою залишилися лише пункти для пропуску порожнього транспорту та пункти для малотоннажних автомобілів.

Як повідомлялося, польські фермери, які протестують на кордоні з Україною, анонсували нову акцію, яка триватиме до 30 квітня. За березень Україна недоотримає 6,5 млрд грн надходжень від митниці через блокування кордону поляками.

Увечері 5 квітня польські протестувальники частково відновили пропуск вантажівок на пункті пропуску «Гребенне – Рава-Руська». Прикордонники зазначили, що за інформацією від польських колег, фермери, котрі під час акції протесту обмежують рух транспорту, пропускатимуть на вʼїзд до Польщі щодоби по 15 порожніх вантажівок.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *