Польські фермери вимагають зустрічі з прем’єром Туском і погрожують голодуванням

Польські фермери вимагають зустрічі з прем'єром Туском і погрожують голодуванням

Фермери заявили, що не покинуть парламент Польщі і не виключають голодування

Польські фермери увійшли до будівлі парламенту на запрошення опозиції. Вони кажуть, що не підуть, доки їх не прийме прем’єр-міністр Туск. Про це пише Euronews.

 Група фермерів із Національної спілки «Орка», створеного два тижні тому, увійшла у четвер до зали засідань парламенту на запрошення депутатів від опозиції. Вони вимагали зустрічі із прем’єр-міністром Туском.

Фермери заявили, що не покинуть парламент до засідання і не виключають голодування. Представник протестувальників Маріуш Боров’як пояснив, що вони бачать проблему у «Зеленому курсі» та відкритому кордоні для неконтрольованого припливу неперевіреної продукції з України.

Боров’як підтвердив, що заплановано загальнонаціональну фермерську акцію протесту у Варшаві. Фермери кажуть, що готові зустрітися з усіма політичними партіями сейму і не покинуть його, доки їх не ухвалить глава уряду.

Нагадаємо, польські фермери припинили блокування всіх пунктів пропуску на кордоні з Україною. Прикордонники додали, що на в’їзд до Польщі не пропускатимуть вантажівки, які переміщують зернові культури. Даний вид вантажу може слідувати по території Польщі виключно в режимі транзиту.

Ще 6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: «Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська», «Дорогуськ – Ягодин». Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Євросоюзом до 30 червня 2024 року.

Раніше стало відомо, що зняття блокади пунктів пропуску на кордоні з Польщею додатково збільшило надходження митних платежів і зборів на 2,5 млрд грн за останній тиждень квітня. Про це повідомив голова парламентського комітету з податків і фінансів Данило Гетманцев.Усього за квітень до держбюджету надійшло 49 млрд грн від митниці, що на 6,3 млрд грн більше за планові показники.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *