Оновлено вимоги щодо огляду тварин до та після забою

Міністерство аграрної політики та продовольства затвердило наказ про вимоги до передзабійного та післязабійного огляду тварин.

Відповідний документ №1032 «Про затвердження Вимог до передзабійного та післязабійного огляду тварин, у тому числі забитих за межами бійні» зареєстрований Мін’юстом, говориться у повідомленні Мінагрополітики. 

Зазначається, що документ розроблено спільно з експертами EU4SaferFood за участю спеціалістів Держпродспоживслужби відповідно до вимог законодавства Європейського Союзу.

Введення в дію наказу забезпечить:

  • вдосконалення механізмів державного контролю за виробництвом та обігом м’яса;
  • виконання Україною зобов’язань у межах Угоди про асоціацію з ЄС;
  • епізоотичне  благополуччя в  Україні;
  • збільшення обсягів міжнародної торгівлі м’ясом.

«Застосування нових вимог, зокрема,  дозволить вчасно встановити небезпеку та хвороби, які впливають на придатність м’яса для вживання. Також виявити загрози для здоров’я та благополуччя тварин і використання заборонених речовин», — пояснили у міністерстві. 

Норми наказу вводяться в дію через рік з дня введення в дію Закону України від 4 лютого 2021 року №1206-IX «Про ветеринарну медицину». 

Наказ Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 07 червня 2002 року №28 «Про затвердження Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та м’ясних продуктів» втрачає чинність.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *