Племзавод на Харківщині реалізує 10 тис. гусенят, від яких відмовився замовник

На єдиному в Україні племінному птахопідприємстві «Роздольне» (Харківська обл.) під загрозою опинилося 10 тис. гусенят: від них відмовився замовник, і тепер потрібно реалізувати птицю.

Про це повідомила директорка підприємства Наталія Мудрак, пише AgroTimes.

«Головна мета племзаводу — збереження генофонду птиці. Без племзаводу ці породи можуть бути втрачені в Україні назавжди, — наголосила директорка господарства. — Лише на племзаводі ведеться селекційна робота, облік птиці за родинними зв’язками в декілька поколінь для подальшого комплектування сімей птиці. В домашніх умовах неможливо зберегти генофонд птиці належним чином».

Наталія Мудрак зазначила, що «Роздольне» утримує племінне поголів’я гусей порід велика сіра і велика біла. Вага гусаків — від 7 до 9,5 кг, гусок — 6-6,5 кг. Вихід м’яса при забої — 5-7 кг. Птиця має високий потенціал до нарощування жирної печінки (350-450г).

Гусенята швидко набирають вагу: до 9 тижнів досягають 4,5 кг. Статева зрілість у сірих гусей настає в 7-11 місяців. За інтенсивного росту — іноді в піврічному віці. Плодючість досягає піку в 3-4 роки, потім іде на спад. 

Гуски добре сидять на яйцях і проявляють гарні материнські якості. Здатні приносити 30-40 яєць на рік вагою 160-180 г, життєздатність кладки може досягати 75%. Період насиджування триває близько місяця.

Тим, хто хоче придбати гусенят, необхідно звертатися за тел.: (099) 902-79-47, (097) 120-01-65.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *