Спалахів АЧС у Євросоюзі побільшало уп’ятеро

Число спалахів африканської чуми свиней (АЧС) в Євросоюзі серед домашнього поголів’я торік збільшилося вп’ятеро, досягнувши рівня 2019 року.

Такі дані наводяться у щорічному звіті Європейського агентства з безпеки продуктів харчування (EFSA).

Це зростання було значною мірою спричинене появою АЧС у Хорватії (1124 спалахи) та відродженням у Румунії (736 випадки). На ці дві країни припадало 96% випадків захвроювання у ЄС.

В інших країнах ЄС спалахи серед домашніх свиней були рідшими. Зокрема, 30 випадків зафіксовано у Польщі, 16 — в Італії та менше ніж 10 в інших 6 постраждалих державах-членах. АЧС розповсюдилась на 11 нових регіонів. 

Більшість спалахів (96%) виникла на невеликих підприємствах з менше ніж 100 свинями. Також зафікосвано шість спалахів на підприємствах із понад 10 тис. свиней — всі вони були у Румунії.

Водночас зафікосовано значне збільшення випадків АЧС серед домашніх свиней (у 18 разів більше) у країнах, що не є членами ЄС. Так, захворювання з’явилось і поширилось у Боснії та Герцеговині, різке зростання  відбулось у Сербії (у 10 разів більше спалахів, ніж у 2022 році). Разом на ці країни припадає 99% спалахів, зареєстрованих у домашніх свиней протягом 2023 року серед країн – не членів ЄС.

Спостерігалася чітка літня сезонність АЧС у домашніх свиней, причому 88% спалахів були в період з липня по жовтень. Ця сезонність була особливо чіткою в Хорватії та Румунії для малих підприємств з чисельністю поголів’я менше 100 свиней.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *