Обприскування томатів у червні і липні: корисні поради для підвищення врожаю

Влітку молоді томати особливо потребують захисту від хвороб і шкідників. Не зайвим буде і проведення позакореневих підживлень, які дозволять сформуватися міцним зав'язям і плодам, зроблять рослини більш витривалими, інформує Ukr.Media.

Фітофтороз, суха або бура плямистість, розтріскування, різноманітні гнилі — одні з найбільш частих і небезпечних захворювань, які гублять урожай томатів. Павутинний кліщ, білокрилка та інші шкідники також здатні завдати непоправної шкоди вашим посадкам. Впоратися з цими проблемами допоможе профілактичне і лікувальне обприскування помідорів.

Крім того, обприскування у червні та липні проводиться і для позакореневого підживлення рослин. Ця процедура дозволить вирішити такі часті проблеми, як:

  • відсутність зав'язей або недостатня їх кількість;
  • слабке зростання стебел і листя;
  • зниження імунітету;
  • низьке плодоношення.

Застосування обприскувань особливо ефективне, якщо ґрунт важкий і погано пропускає поживні речовини. А також у разі, якщо ґрунт занадто закислений. Звичайно, самі ці проблеми підживлення не вирішить, але дасть змогу рослинам вирости і дати врожай навіть за неідеальних умов.

А тепер розглянемо докладніше, чим саме потрібно обприскувати томати у червні і липні.

Чим обприскати томати від хвороб і шкідників у червні

Хвороби часто вражають томати, при цьому не важливо, де зростають кущі, у теплиці або у відкритому ґрунті. Тому усі види помідорів потребують захисту. І забезпечити його набагато легше за допомогою обприскування по листю.

З середини червня досвідчені томатоводи починають проводити профілактичні обробки від фітофтори — найбільш частого і небезпечного захворювання томатів. Ви можете використовувати для цієї мети Фурацилін, Квадріс та інші засоби протигрибкової дії згідно з інструкцією.

Для ранніх томатів краще застосовувати біопрепарати, щоб можна було сміливо їсти овочі через 3-4 дні після обприскування. Добре підійде для цієї мети Фітоспорин (1 ч. л. на 10 л води, обробку проводити кожні 10-14 днів протягом сезону).

Якщо минулого року рослини вже хворіли на фітофтору або на листі і стеблах з'явилися перші ознаки захворювання, використовуйте фунгіциди Алірин-Б або Гамаїр.

Який би препарат ви не обрали, пам'ятайте, що томатний кущ потрібно обприскувати так, щоб з листя не капала рідина. Розчин повинен бути рівномірно розподілений по всіх частинах рослини. Крім того, важлива температура розчину. Краще, якщо він буде теплим, оскільки від занадто холодного або гарячого "душу" томати можуть відчути шок.

На рослинах з'явилася білокрилка і її личинки? Терміново обприскайте посадки Біовертом, Фітовермом або іншим інсектицидом. Якщо виявили павутинного кліща, обробіть рослини Актарою, Антикліщем, Аполло або згадуваним вище Фітовермом. Під час використання будь-яких препаратів чітко дотримуйтесь інструкції і дотримуйтесь заходів безпеки.

Чим підживити томати у червні

Підгодівля у червні дозволить рослинам наростити вегетативну масу, посилити кореневу систему, сформувати міцні бутони, а у майбутньому — смачні плоди. У якості першої підгодівлі, до квітнення і утворення зав'язі, можна використовувати сечовину: 50-60 г на 10 л води.

Якщо у рослин зблідло листя, під час обприскування сечовиною на кожен літр розчину додайте по 1,5 г сульфату магнію. Після появи зав'язі на першому суцвітті підгодуйте кущі томатів фосфорно-калійними добривами. Можна використовувати таку концентрацію: 10 г суперфосфату і 7-10 г сірчанокислого калію на 10 л води.

Щоб заповнити дефіцит міді, який часто призводить до захворювань рослин, використовуйте мідний купорос. Особливо ефективний цей засіб, коли листя на кущах почало скручуватися. Для обприскування приготуйте 0,1-0,2 %-вий розчин мідного купоросу (1-2 г на 1 л води). Обробку томатів проводьте ввечері або за похмурої погоди.

Коли томати почнуть плодоносити, підгодуйте їх сумішшю деревної золи, борної кислоти і йоду. Для приготування засобу додайте у 5 л окропу 1,5-2 л золи і 10 г борної кислоти. Потім дайте суміші охолонути і доведіть її обсяг до 10 л. Додайте одну пляшечку йоду і дайте настоятися засобу протягом доби. Для обприскування у 10 л води розчиніть 1 л готового препарату. Така суміш прискорить плодоношення і одночасно зробить томати стійкими до фітофтори. Варто спробувати!

Добре відгукнуться рослини і на підгодівлю стимуляторами та регуляторами зростання. Але такими засобами краще не зловживати.

Чим обприскати томати від хвороб і шкідників у липні

У липні більшість сортів помідорів активно плодоносять, а отже, захищати рослини за допомогою хімічних препаратів стає дедалі важче. Але існує чимало народних засобів, які стануть надійною профілактикою від поширених захворювань томатів.

Наприклад, обприскування молочною сироваткою створює на листі тонку плівку, що не дає розмножуватися шкідливим мікроорганізмам. Для приготування розчину візьміть 1 л сироватки (рідини, що залишилася після скисання молока або кефіру) і змішайте з 3 л води. Обробку проводьте 2-3 рази протягом місяця. Якщо рослини висаджені у відкритий ґрунт, то процедуру обприскування варто повторити після дощу.

У третій декаді липня починайте обприскування препаратами, які містять мідь, щоб запобігти появі фітофтори та бурої плямистості. Добре зарекомендували себе 1%-вий розчин бордоської рідини і наступні препарати: Оксихом, Бар'єр, Абіга-Пік та ін.

Якщо ви виявили кілька уражених фітофторозом листочків, негайно видаліть їх і спаліть. Це дозволить зупинити епідемію.

Що стосується шкідників, у липні не втрачають активності капустянка, дротянка і підгризаюча совка. Тому регулярно оглядайте рослини, ловіть виявлених комах за допомогою приманок або обробляйте ґрунт інсектицидами (Землином, Медветоксом, Террадоксом або Почином). Від совки допоможе обприскування томатів препаратами Алатар, Батрайдер або БіоКілл.

Чим підживити томати у липні

Перші помідори вже з'явилися на столі і порадували своїм смаком! Щоб рослини продовжували плодоносити і давали великий урожай, на допомогу прийде та ж сама молочна сироватка. Розчиніть 2 л сироватки у 10 л води і додайте поживні інгредієнти:

  • 2 ст. л. деревної золи;
  • 10 крапель йоду.

На одну рослину знадобиться 0,5 л готової суміші.

Якщо листя почало скручуватися, а на плодах з'явилися плями, швидше за все рослині не вистачає кальцію. Підгодуйте кущі кальцієвою селітрою з розрахунку 2 г на 1 л води — і ваш урожай може бути врятованим!

Далі 2 рази на місяць томати потребують комплексних мінеральних підгодівель. Для цього розведіть 1-2 ст. л. нітроамофоски у 10 л теплої води і обприскайте рослини. Варто додати у розчин і деревну золу (1-2 склянки).

Томати у теплиці і відкритому ґрунті потребують регулярного обприскування. Завдяки нашим порадам ви зможете спланувати роботи щодо догляду за ними на кілька тижнів вперед.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *