Закупівельні ціни на молоко йдуть угору

Ціни на молоко на початку липня дещо зросли через певну нестачу сировини на внутрішньому ринку та зростання попиту з боку молокопереробних підприємств.

Про це говориться у повідомленні Асоціації виробників молока.

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 1 липня склала 13,84 грн/кг без ПДВ, що на 15 коп. більше, ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок у господарствах варіюється від 13,20 до 14,30 грн/кг без ПДВ. 

Вищий ґатунок у середньому коштує 13,84 грн/кг без ПДВ (+15 коп.). Ціни коливаються від 13,20 до 14,30 грн/кг без ПДВ. 

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,04 грн/кг без ПДВ, що на 9 коп. більше, ніж місяць тому. Діапазон цін від 12,65 грн/кг до 13,35 грн/кг.

«Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 13,57 грн/кг без ПДВ, що на 13 коп. більше, ніж місяць тому», — констатують в асоціації. 

Аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі зауважує, що з кінця червня попит на молоко-сировину в України почав переважати існуючу пропозицію. Молокопереробні підприємства зіткнулися з певною нестачею молока-сировини. Це призвело до точкового підвищення цін на молоко-сировину на початку липня. У перспективі закупівельні ціни можуть продовжити йти вгору, якщо пропозиція молока-сировини на внутрішньому ринку буде скорочуватися.

За попередніми оцінками асоціації, цього року в Україні очікується скорочення виробництва молока-сировини на 2%.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *