Як обрізати троянди після цвітіння, щоб вони цвіли все літо – поради досвідчених садівників

Як обрізати троянди, щоб вони цвіли все літо / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

Після цвітіння трояндам – зокрема тим, які цвітуть за сезон неодноразово – потрібна обрізка. Навіщо її робити і як обрізати кущові троянди, чайно-гібридні, флорибунда та інші види, щоб вони якомога довше тішили око – розповідаємо в матеріалі.

Як часто потрібно обрізати троянди

Після того, як троянда відцвіла, вона всі свої сили спрямовуватиме на формування насіння. Його ніхто не збирає – квітка лише витрачає свої сили, тому й потрібна обрізка троянд після цвітіння. Зів’ялі суцвіття потрібно зрізати, після цього всі поживні речовини підуть на розвиток куща і подальше цвітіння, яке буде тривалішим і ряснішим.

Троянди потрібно обрізати відразу після того, як вони відцвіли.

Також після видалення зів’ялих суцвіть троянди в саду матимуть охайніший вигляд і, навіть якщо якийсь із сортів цвіте всього лише раз за сезон, то тішитиме якщо не квітами, то зеленим листям.

Як правильно обрізати троянди після цвітіння

Тут потрібно запам’ятати всього одне правило: обрізати зів’ялі суцвіття потрібно над першим справжнім листком.

Справжній листок – це листок, на якому є п’ять невеликих листочків, але є сорти, у яких на справжньому листку таких листочків сім. Тобто, потрібно починаючи від зів’ялого бутона або суцвіття троянди, знайти на пагоні перший п’ятилисник або семилисник.

Обрізати пагін потрібно над першим п’ятилисником (або семилисником) на відстані 1 см вгору від нього, під кутом 45 градусів. Ще важливий момент: обрізають над брунькою, яка знаходиться на зовнішній стороні, щоб новий пагін ріс не в центр куща, а назовні.

Під це правило обрізки потрапляють і троянди, у яких на одному стеблі утворюється кілька бутонів (флорибунди, плетисті клаймбери, шраби), і чайно-гібридні, які дають на стеблі тільки одну квітку. Іноді садівники радять чайно-гібридні обрізати ще нижче – щоб на пагоні залишилося тільки 3-4 листки над рівнем ґрунту, щоб стимулювати ріст пагонів від коренів. Але якщо вам шкода це робити, тоді дотримуйтесь правила вище.

Читайте також:Місячний посівний календар на червень 2024: у які дні доглядати за рослинами Місячний посівний календар на червень 2024: у які дні доглядати за рослинамиБілокрилка на капусті: 5 рецептів без хімії, які не всі дачники знають Білокрилка на капусті: 5 рецептів без “хімії”, які не всі дачники знаютьНавіщо розсипати яєчну шкаралупу на городі: улюблене добриво садівників Навіщо розсипати яєчну шкаралупу на городі: улюблене добриво садівників

Також після цвітіння можна зробити і невелику санітарну обрізку – видалити засохлі, зламані та слабкі пагони. Щодо того, як обрізати плетючі троянди, то, крім цього, можна також видалити і частину пагонів, які загущують кущ.

Раніше ми розповідали, як посадити троянду з букета – поради, як правильно живцювати квіти, щоб вони прижилися.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *