Жук-кравчик на городі та в саду – як боротися і побороти

Жук-кравчик - як боротися зі шкідником / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Кравчик – жук, який кожного теплого сезону оселяється на городі та в саду і починає кампанію зі “стрижки” молодих рослин. Вивести шкідника складно, але не боротися з ним не можна: він зістригає все, що трапляється йому на шляху. Як боротися з жуком-кравчиком – розповідаємо в матеріалі.

Жук-кравчик – чим небезпечний шкідник

Жук-кравчик – невеликий за розміром жучок (близько 2-3 см) чорного кольору. У нього велика голова і міцні щелепи, якими він власне і стриже сходи, бруньки і всі ніжні молоді частини рослин – буряки, соняшники, кукурудзу, полуницю, смородину, виноград та інші.

Робить він це не спеціально – просто йому потрібно годувати майбутніх дітей, ось він і тягне в нірку, де лежать личинки, все найсмачніше. Але таким чином кравчик сильно шкодить городу, полям, саду і особливо винограднику.

Чого не любить жук-кравчик – як боротися зі шкідником

Як і з будь-яким іншим шкідником, з кравчиком можна боротися за допомогою “хімії” або народними способами. Дачники найчастіше вибирають останнє: це безпечніше для врожаю.

Як позбутися жука-кравчика народними методами:

  • на шляху у шкідників можна створити перешкоду – викопати по периметру ділянки глибоку канавку (20-25 см) і покласти в неї оброблену інсектицидами зелень;
  • збирати жуків на ділянці вручну і знищувати;
  • знаходити і викопувати норки кравчика.

Читайте також:Три поганих сусіди: що посадити біля малини, щоб вона не розросталася Три поганих сусіди: що посадити біля малини, щоб вона не розросталасяВранці чи ввечері: коли краще поливати город Вранці чи ввечері: коли краще поливати город7 трав, які відлякують шкідників: посадіть їх на городі 7 трав, які відлякують шкідників: посадіть їх на городі

Виманити кравчика з норки також можна у такий спосіб: змішайте воду і соняшникову олію (на 10 л води 1 склянка олії) і залийте цю суміш у норку.

Олія перекриватиме жукам кисень і вони почнуть виповзати з нірок, залишиться лише зібрати.

Раніше ми розповідали, чим небезпечний довгоносик на полуниці і як з ним боротися.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *